Naprawiac, czy sprzedac i kupic nowe

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Naprawiac, czy sprzedac i kupic nowe

Postprzez dofusO2 » 25 sie 2014, o 16:01

Czesc! Potrzebuje auto zeby dojezdzac na studia ok 35 km w jedna strone. Aktualnie jezdze (od 2 lat) golfem 3 z 93 roku silnik 1.9 (zwykly diesel) jednak auto wymaga wkladu finansowego
trzeba zrobic:
-wszystkie przewody hamulcowe ( jeden juz strzelil, i to na przegladzie )
- Chyba pompe hamulcowa ( hamulec powoli opada przy dluzszym mocniejszym wciskaniu w pedal, mam wrazenie ze puszcza pomiedzy sekcjami)
- lozysko przednie ( chyba, mechanik musi potwierdzic - moja teoria ) cos huczy z przodu przy predkosci od 40 przy 50,60 najglosniej, a pozniej coraz ciszej
- opony przednie
- tuleja na belce z tylu tlucze
- dziura w podlodze ( na dwa, trzy palce)
-linki recznego

W aucie wymienione tarcze, klocki, szczeki, rozrzad, korektor sily hamowania,tylne lozysko (myslalem ze to z tylu huczy, ale jednak to nie bylo to), przednia szyba (pekla od kamyka) wiadomo olej, i jeden przewod hamulcowy, (ten co strzelil na przegladzie) przeglad na rok i oc do grudnia

Moje pytanie brzmi: Czy oplaca mi sie wkladac w niego kase, czy moze lepiej sprzedac gruchota i kupic cos innego do 3000-4000 zl?
Jaki by byl orientacyjny koszt wymiany przewodow hamulcowych pompy, lozyska przedniego i tulei w tylnej belce u mechanika?
Pozdrawiam :)
dofusO2
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 15:08
Lokalizacja: Rybnik

Naprawiac, czy sprzedac i kupic nowe

 

Postprzez k-m-r1 » 6 wrz 2014, o 15:10

przewody hamulcowe około 4 zł1m

pompa serwo hamulcowa 120zł +

łorzysko polecam SKF optima do wywalenia koszt około 70-100 zł


Opony przednie 150 zł sztuka

tuleje zrób wszystkie jak bedzie rozbebeszone i pomyśl o zawieszeniu tuleja od 20 zł do 70 zł :D

dziura ... ipewnie kolejną znajdziesz cena XXX zł


linka hamulca Nie wiem wymiana samemu lub mechanik z 40 zł


koszty wymiany zalerzą od serwicu czy garażowego paparucha

jak ktośdobry to wymieni przedło łorzysko i nie trzeba będzie robic kątów zbierznośći a to z 60 zł za ustawienie

Czy warto? sam oceń swoje auto i możliwość finansową

za 3-4 tys nie kupisz lepszego albo zainwestujesz w coś innego i tak dołorzysz z 1000 zł w nowe auto tutaj 1000 zł styknie i zostanie na flaszke a 3-4 tys uratowane na lepszą okazje

pomyśł nad kupnem tico z LPG smigasz te 35 km jak za darmo na LPG a auto z 1500 zł
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości