Kupno samochodów bez rejestrowania

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Kupno samochodów bez rejestrowania

Postprzez karp » 22 sty 2013, o 16:24

Witajcie ;)
Ostatnio usłyszałem o człowieku który kupował na siebie wiele samochodów 20-50 a nie rejestrował ich ani nie ubezpieczał tylko na siebie umowe spisywał i koniec. Jakie są konsekwencje prawne takiego czynu ?
karp
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 paź 2012, o 22:52
Lokalizacja: Kartuzy

Kupno samochodów bez rejestrowania

 

Postprzez danny.tcz » 22 sty 2013, o 16:59

moze pisal na siebie umowe a gdy sprzedawal dalej po prostu przepisywal dane poprzedniego wlasciciela ??? albo mial umowe in blanco ... slyszalem o takich poczynaniach ludzi ktorzy handluja autami ... ale ile z tego bylo prawdy to sam nie wiem bo nie widzialem tego na wlasne oczy tylko z opowiesci
to nie jest zwykłe 1,4 zawsze to powtarzałem :P
Avatar użytkownika
danny.tcz
Gaduła
 
Posty: 406
Dołączył(a): 5 lut 2010, o 17:05
Lokalizacja: gtc

Postprzez bioly21 » 22 sty 2013, o 18:30

kupujesz auto na siebie , a pozniej jak sprzedajesz bez przerejestrowania to spisujesz umowe z gosciem tez na siebie ale musisz mu dodac umowe kupna sprzedazy ktora podpisales z osoba na ktora jest auto zarejestrowane mozna tak robic i z 10razy ale musisz miec komplet umow
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez K@mil » 22 sty 2013, o 19:11

bioly21 napisał(a):kupujesz auto na siebie , a pozniej jak sprzedajesz bez przerejestrowania to spisujesz umowe z gosciem tez na siebie ale musisz mu dodac umowe kupna sprzedazy ktora podpisales z osoba na ktora jest auto zarejestrowane mozna tak robic i z 10razy ale musisz miec komplet umow


Potwierdzam... podstawa to komplet umów

karp napisał(a):a nie rejestrował ich ani nie ubezpieczał tylko na siebie umowe spisywał i koniec.


Rejestrować nie musisz, ale OC trzeba mieć na swoje dane (po 30dniach od daty kupna)... Wszystkie prawa dotyczace pojazdu przechodzą na kupującego z dniem podpisania umowy i to kupujący musi zadbać o ciągłość umowy OC.

Wystarczy ze sprzedający podczas kontroli, pokaze umowe Sprzedazy i juz scigają nowego właściciela za brak ciągłości OC... a z tym nie ma zartów tak samo jak z Urzedem Skarbowym (2tyg.)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez karp » 22 sty 2013, o 20:59

a jeśli OC nie jest płacone bo przykładowo ktoś pocioł auto odał na złom bez papieru o demonarzu i auto fizycznie nie istnieje ?
Dużo rarytasów do MK3 I Vento na bierząco publikowane :
https://www.facebook.com/autoczesciuzywanekartuzy
karp
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 paź 2012, o 22:52
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez Paweu » 22 sty 2013, o 23:17

karp napisał(a):a jeśli OC nie jest płacone bo przykładowo ktoś pocioł auto odał na złom bez papieru o demonarzu i auto fizycznie nie istnieje ?


Musisz zgłosić ten fakt w ubezpieczalni... I chyba musisz mieć jakiś papier że auto zostało zezłomowane...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez bioly21 » 22 sty 2013, o 23:52

ubezpieczenie napewno bedzie sie czepiac , ale oc mozesz miec oplacone kompletnie na inna osobe niz jest to w dowodzie osobistym samochodu , brat ma zrobione ze samochod zarejestrowany na siebie a ubezpieczenie ma zrobione na dziadka aby bylo taniej , dodam ze dziadek nie jest wspolwlascicielem bo nie musi byc tak sie ubezpieczenia pozmienialy :)
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Tygrys » 29 sty 2013, o 17:48

karp napisał(a):a jeśli OC nie jest płacone bo przykładowo ktoś pocioł auto odał na złom bez papieru o demonarzu i auto fizycznie nie istnieje ?


Dokładnie tak zrobiłem z 3 maluchami i 2 polonezami jeszcze za gówniarza (18lat). :-P Kupiłem je wszystkie na siebie a gdy silniki już nie wytrzymywały to samochody poszły na złom bez żadnych papierów. Żaden z mich nie był na mnie zarejestrowany i nie opłacałem OC. Mineło już 5lat i jeszcze nikt się do mnie o to nie przyczepił, zupełna cisza tak jak bym ich nigdy nie miał. Ale jest bardzo możliwe że od tamtego czasu zmieniły się jakieś przepisy i mogą takich numerów już nie odpuszczać.
Avatar użytkownika
Tygrys
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 09:50
Lokalizacja: WPN

Postprzez pietrasiak2 » 29 sty 2013, o 18:25

Proste jak drut
Kupuje auto (ma 30 dni na przerejestrowanie) , jak co przepisuje umowę i śmiga dalej .Przy sprzedaży albo podaje dane poprzedniego właściciela , lub dodaje swoją umowę i finito . Wiele ludzi tak robi , a w szczególności handlarze.
Co do ubezpieczenia to osobna bajka w obecnych czasach ubezpieczeń on line i agentów co za prowizję od polisy ubezpieczą nawet Rudego 102 na papierza byle by kasa była. zresztą jest taka opcja że na podstawie umowy kupna-sprzedaży ubezpieczysz na siebie auto (prawnie to jest) i możesz zrezygnować z OC poprzedniego właściciela kwestia dogadania ze sprzedającym.Więc nie dziwi mnie to po co państwo za free bogacić :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez k-m-r1 » 30 sty 2013, o 10:40

jeśli kupisz auto i sprzedaz przed upływem 6 mies liczą sobie podatek 2 procent wartosci
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez pietrasiak2 » 30 sty 2013, o 10:45

jeśli kupisz auto i sprzedaz przed upływem 6 mies liczą sobie podatek 2 procent wartosci

Też jest furtka , że nie zapłacisz raz na jakiś czas piszesz do Naczelnika US
podanie , że musiałeś sprzedać z np "ukrytych usterek" i nie płacisz :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości