Kupno i kasacja

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Kupno i kasacja

Postprzez karp » 19 sty 2013, o 22:55

Witam
Nie wiedziałem gdzie napisac wiec pisze tutaj.
Kupiłem samochód do dojazdów do pracy z zewnątrz wygladał ok ale okazało sie ze był tak sorodowany ze strach tym jeździc wiec chcem zezłomowac.
Nie chcem go rejestrowac na siebie bo i po co.
Ale co mam teraz zrobic czy odrazu jechac z nim na złom gdzie wystawia papier nia mnie?
I czy z dokumentem ze złomu jechac do urzędu gdzie był zarejestrowany pojazd i czy mi go tam wycofaja na tej podstawie?
Czy musze opłacac urząd skarbowy ?
Czy list do Ubiespieczyciela z kopia dokumentu o zezłomowanie wystarczy do wycofania umowy OC ?
Z góry dzięki za pomoc ;)
karp
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 paź 2012, o 22:52
Lokalizacja: Kartuzy

Kupno i kasacja

 

Postprzez pietrasiak2 » 20 sty 2013, o 00:04

Dawno go kupiłeś?Tak czy tak jedziesz nim do punktu złomowania z umową kupna-sprzedaży i złomujesz . A gość wysyła papiery do wlaściwego wydziału komunikacji tzn poprzedniego właściciela.Jest tak bo w 2010 tak te z złomowałem auto bo mnie wkur..ło :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Vengazo » 20 sty 2013, o 00:07

Wyjmij wszystko co jest sprawne w nim idz i oddaj reszte na złom weź umowe kupna jeżeli nie jest na Ciebie a oni z tego co się orientuję resztą się już zajmą. Oczywiście dokument od nich również weź w razie WU.
Avatar użytkownika
Vengazo
Badacz tematu
 
Posty: 341
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 2009
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Golf Maniak » 20 sty 2013, o 16:48

Vengazo napisał(a):Wyjmij wszystko co jest sprawne w nim idz i oddaj reszte na złom .


Samochód musi być kompletny w 90%.Ostatnio chciałem oddać na złom golutką kastę niestety nigdzie nie chciano mi jej przyjąća w zamian chciałem tylko kwit o zezłomowaniu.Także radzę upewnić się odnośnie tej informacji :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Vengazo » 20 sty 2013, o 17:48

to powiem,ze nawet nie wiedziałem o tym ;), ale wszędzie można się dogadać jeżeli wiesz o co mi chodzi :)
Avatar użytkownika
Vengazo
Badacz tematu
 
Posty: 341
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 2009
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez faja13579 » 20 sty 2013, o 18:02

po zezłomowaniu chyba za każdy samochud dostaje się jakąś kasę jak nie będzie kąpletny to możesz się dogadać że nie weżmiesz tej kasy i może tak da się załatwić. pozatym masz przykre doświadczenie z tym akurat samochodem że może Cię odtrąca od jakiej marki lub modelu i nie będziesz miał już z nim doświadczenia więc po co Ci jakieś części. może warto wziąć kasę za kąpletny i mieć go w du..
faja13579
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 paź 2011, o 08:32
Lokalizacja: Brzeziny

Postprzez karp » 20 sty 2013, o 20:57

mi o kase nie chodzi nie chcem żeby auto na mnie figurowało
Dużo rarytasów do MK3 I Vento na bierząco publikowane :
https://www.facebook.com/autoczesciuzywanekartuzy
karp
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 paź 2012, o 22:52
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez bioly21 » 21 sty 2013, o 10:23

na zlom mozesz zawiezc sama bude bez drzwi kół itp, nawet i oni maja obowiazek ci go wziac i zezlomowac nie musi byc 90% , jesli jest na chodzie to jedziesz oddajesz i zlomujesz jesli nie to przyjezdza laweta i bierze pasci i zawozi , koszt okolo 200zł
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości