Kupic nowego czy inwestować w starego?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Karol B. » 22 kwi 2014, o 22:03

Opik napisał(a):90% Audi 80 ma już ponad pół miliona nalatane i z komfortu to wiele w tych samochodach nie zostało


A golfy dalej po 220 tysi... :hyhy: Przebieg do komfortu raczej nie wiele ma... Amorki i gumy w razie potrzeby się wymienia i jest baja. Środek rzecz gustu. Ostatnio kolega kupił b4 z93r zero rdzy, nie bita ładny stan, siedzenia nie wytarte. Zmienił hamulce i gumy w zawieszce i śmiga jak lalka. Cichutko w środku, nic nie szumi. A kupił poniżej 4 tysi, wcześniej miał mk3. Ja tylko doradzam :-)
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

 

Postprzez Opik » 22 kwi 2014, o 22:11

Karol B., ja mam realne 330 tys i pomijając gwint w środku cichutko, czyściutko i pachnąco :D wiadomo że to nie jest nowoczesny samochód i powyżej tych 130 już trzeba głos podnosić, ale ogólnie jeździ się przyjemnie.
O zawieszeniu nie mówię bo to część eksploatacyjna i podlega normalnemu zużyciu, bardziej chodzi mi o to że wnętrze mimo prestiżu i dobrych materiałów jednak po nalataniu tych 500-600 tys będzie już nosiło oznaki zużycia. No i do Łałdi mniejszy wybór akcesoriów do modzenia :D
Jeśli już nie Golf to ja bym polecał polo 6N w sedanie albo kombi (szersza buda od hatcha i ogólnie więcej miejsca trochę) albo Cordobę. Ceny nie są duże, samochód w całym ocynku i jednak trochę świeższy
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez siwek331 » 22 kwi 2014, o 22:59

MarekSWD Jestem z Rybnika,a jak widzę po Twoim profilu to Ty z Wodzisławia także daleko do siebie nie mamy:P
Co do tematu , nie wiem czemu ale audi 80 jakoś w ogóle mi nie podchodzi,to nie dla mnie serio,nie wiem dlaczego ale jedynym samochodem który ma moje uznanie jest własnie mk3 mimo tego że mk3 ma właśnie słabą blachę(kazdy samochód ma swoje wady) nie zamieniłbym trójeczki na nic innego ( Jak narazie,oczywiscie bo z czasem przyjdzie zmienić na coś wiekszego) Jednakże z tych starszych samochodów najwieksze uznanie mam do trójki.
1.8 w gazie mówisz hmm a ile instalacja gazowa do tego samochodu kosztuje?Bo tam już jest wielopunkt chyba nie ? To bedzie drożej niz w jednopunkcie
siwek331
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 17:02
Lokalizacja: abc

Postprzez Opik » 22 kwi 2014, o 23:02

Poszukaj już zagazowanej, instalacja Cię wyniesie koło 1,5-2 tys sensowna
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Marek » 23 kwi 2014, o 07:40

Konkretnie to z Gorzyc a nie Wodzisławia :)

Co do blachy.. Cabrio ma podobno lepszą niż zwykły Golf. W każdym razie mi nic nie gnije i jest zdrowe, a to 94r. Co do komfortu - mam gwint, a do tego czy cicho - to cabrio jest :D Też polecałbym MK3 w silniku 1.8 bardziej od Audi :)
Avatar użytkownika
Marek
VIP
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 22:24
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Postprzez siwek331 » 23 kwi 2014, o 14:55

Opik napisał(a):Poszukaj już zagazowanej, instalacja Cię wyniesie koło 1,5-2 tys sensowna
Wiadomo ze bede szukał czegos z gazem,ale jesli nie trafi sie nic to kupie benzyne pojezdze chwile zaoszczedze cos wiecej i wtedy jestem w stanie dac te 2tyś z zagazowanie

[ Dodano: 2014-04-23, 15:10 ]
a co do starego golfika jak sie kupiec nie znajdzie do miesiaca to chyba zajade z nim do komisu i może tam jakies 800zl za niego wyszarpie
siwek331
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 17:02
Lokalizacja: abc

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości