koniec ze starszymi autami

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

koniec ze starszymi autami

Postprzez marcino1 » 6 mar 2013, o 21:34

http://moto.onet.pl/1678110,1,nowe-auta ... tml?node=2
http://moto.onet.pl/1677751,1,rzad-uder ... tml?node=2
Co myslicie Drodzy koledzy o tym co chca w prowadzic u Nas bo mnie to troche martwi :zalamany:
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

koniec ze starszymi autami

 

Postprzez Opik » 6 mar 2013, o 22:00

Nic takiego nie będzie.. przecież myśliciele wpadli na pomysł żeby u nas wszystkie samochody starsze niż chyba 15 lat złomować, bez względu na stan. Szybciej zniknął niż się pojawił. W kraju taki jak nasz nigdy taki przepis nie wejdzie w życie, bo to będzie samobój. Średnia wieku samochodów w Polsce jest jaka jest, jeżeli przymusem zezłomują połowę jeżdżących po drogach, to ich właściciele nie kupią sobie nagle nowych superturbo oszczędnych hybryd 0.8 triple-turbo żeby zadowolić jakiegoś misia na swojej lodowej posiadłości. Nie kupią, bo po prostu (poza jakimś 1% wyjątków, gdzie ktoś jeździ starym samochodem z pasji) tacy ludzie jeżdżą starymi autami, bo ich najzwyczajniej nie stać na kupno czy utrzymanie nowego i tym bardziej się to nie zmieni gdy będą musieli zrezygnować z pracy bo nie będą mieli jak do niej dotrzeć.
Mniej samochodów = mniej podatku (paliwo, części, ubezpieczenia, itd, etc) = mniej dostanie w łapska władza. Więc o to się już nie bójcie, będą bronili nawet największych rzęchów, bo za tym idzie kasa. Dla nich ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez K@mil » 6 mar 2013, o 22:12

Nie martwią mnie artykuły które są pod linkami.. Bo to nie przejdzie, to nie Niemcy ha

Bardziej martwiłbym sie nowymi cenami przeglądów ;/ to jest masakra ... wzrost o 50% :kwasny:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez bioly21 » 6 mar 2013, o 23:22

K@mil napisał(a):Nie martwią mnie artykuły które są pod linkami.. Bo to nie przejdzie, to nie Niemcy ha

Bardziej martwiłbym sie nowymi cenami przeglądów ;/ to jest masakra ... wzrost o 50% :kwasny:


przeglad od kilkunastu lat kosztuje 100zł , ma kosztowac 150zł wszystko w tym kraju drozeje wiec dlaczego to mialo by nie zdrozec , a prawda jest taka ze placisz i nawet samochodem nie wjezdzasz na przeglad bo nie masz albo czasu albo ochoty bo wiesz ze masz cos nie tak z autem wiec lepiej zaplacic

co do tych przepisów to one nigdy w zycie nie wejda bo z dróg zniknelo by 40-50% samochodow a tego nasz rzad by nie przezył (akcyze , vaty i wszystkie oplaty zawarte w paliwie itp itd)
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Paweu » 7 mar 2013, o 08:43

Opik napisał(a):przecież myśliciele wpadli na pomysł żeby u nas wszystkie samochody starsze niż chyba 15 lat złomować, bez względu na stan. Szybciej zniknął niż się pojawił.


Nie zniknął ;-)

Opik napisał(a):Więc o to się już nie bójcie, będą bronili nawet największych rzęchów, bo za tym idzie kasa.


W drugim artykule mowa o podniesieniu opłat za sprowadzanie używanych aut z za granicy a nie o naszych rodzimych padłach. ;)

Unowocześniają ten kraj od DUPY strony. Niestety taką mam opinię. :zalamany:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez scyzormks » 7 mar 2013, o 09:02

Powiem tak Niemiec zmienia sobie auto co 5-6 lat na auto z salonu. Ba złomujac 6 letnie audice ktora wczesniej nabył z salony dostaje od panstwa dofinansowanie na nowe uto z salonu. Nie wiem ile pewnie nie sa to kokosy ale zawsze cos.

W polsce? lol Niech dadza godziwie zarobic to tez bede sobie zmieniał auto co 5 lat.

Ogolnie rzecz biorac niech sie w łeb p&%4(@)^ą! :kwasny:
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez marcino1 » 7 mar 2013, o 18:15

no to troche mnie po ciszyliscie :-) bo ja to chociaz by bylo mnie stac nie chce nowego auta i czy to bedzie vw fiat opel itp a dlaczego nie chce bo po prostu te nowe auta nie maja duszy sa takie plastyki no i ich awaryjnosc :dobani: Wiem ze zaraz ktos z kolegow napisze ze tylko mi sie tak wydaje bo mnie nie stac ;-) ale naprawde dla mnie stare auto to prawdziwa motoryzacja zreszta wiekszosc tu osob ma taka stara motoryzacje jaka jest golf 3 i czy cos zlego mozna o nich pow jedyna wada to jest rdza ale czy te nowe auta jak beda mialy tyle lat co te nasze pojazdy beda jeszcze istniec jezdzic mysle ze nie ;-)
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

Postprzez Opik » 7 mar 2013, o 18:29

marcino1, chcę zobaczyć nowego diesla który robi 500 tys bez remontu :D naprawdę :D a VAGi bez problemu jakoś to robią...
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MateuszVW » 7 mar 2013, o 19:09

Ja swojego golfika nie oddam niema bata ;-)
Avatar użytkownika
MateuszVW
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 16:02
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez prezesik » 7 mar 2013, o 19:20

Opik napisał(a):marcino1, chcę zobaczyć nowego diesla który robi 500 tys bez remontu :D naprawdę :D a VAGi bez problemu jakoś to robią...
bo kiedyś przy produkcji aut brało się pod uwagę jakość, a teraz nowe auta produkowane są na ilość. W sumie nie tylko auta, ale i np. CB radio oraz inne produkty, które kiedyś były "Made in XYZ", a teraz są "Made in China".
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez marcinkazimierz » 7 mar 2013, o 19:42

Opik napisał(a):marcino1, chcę zobaczyć nowego diesla który robi 500 tys bez remontu :D naprawdę :D a VAGi bez problemu jakoś to robią...


nowy vag 500 tys km ? to ja chyba z innym passatem mailem doczynienia
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Paweu » 7 mar 2013, o 19:48

marcinkazimierz napisał(a):Opik napisał/a:
marcino1, chcę zobaczyć nowego diesla który robi 500 tys bez remontu naprawdę a VAGi bez problemu jakoś to robią...


nowy vag 500 tys km ? to ja chyba z innym passatem mailem doczynienia


Chodziło mu chyba o starsze konstrukcje. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości