przez azerony » wczoraj, o 14:42
Przy jabłoniach w pojemniku letnie sadzenie jest technicznie możliwe ale rzeczywiście ryzykowne przy upałach i wymaga szczególnej uwagi przez pierwsze tygodnie. Drzewko w pojemniku ma zachowany system korzeniowy więc transplantacja jest mniej stresująca niż przy drzewku z gołym korzeniem ale i tak nowe warunki po przesadzeniu wymagają adaptacji. Przy letnich upałach drzewko traci wodę przez liście szybciej niż korzenie są w stanie ją pobierać ze świeżej gleby i możesz mieć zwijanie liści i stres wodny mimo podlewania.