Kiedy warto jest sadzić jabłonie?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Kiedy warto jest sadzić jabłonie?

Postprzez gelos » wczoraj, o 13:59

Czy można sadzić jabłonie latem? Mam zarezerwowane drzewko w szkółce i chciałbym je zabrać teraz ale słyszałem że jabłonie sadzi się wiosną albo jesienią.
gelos
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 11 cze 2025, o 18:26
Rocznik: 2006
Silnik: 1.5
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Kiedy warto jest sadzić jabłonie?

 

Re: Kiedy warto jest sadzić jabłonie?

Postprzez azerony » wczoraj, o 14:42

Przy jabłoniach w pojemniku letnie sadzenie jest technicznie możliwe ale rzeczywiście ryzykowne przy upałach i wymaga szczególnej uwagi przez pierwsze tygodnie. Drzewko w pojemniku ma zachowany system korzeniowy więc transplantacja jest mniej stresująca niż przy drzewku z gołym korzeniem ale i tak nowe warunki po przesadzeniu wymagają adaptacji. Przy letnich upałach drzewko traci wodę przez liście szybciej niż korzenie są w stanie ją pobierać ze świeżej gleby i możesz mieć zwijanie liści i stres wodny mimo podlewania.
azerony
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 27 cze 2025, o 10:54
Rocznik: 2006
Silnik: 1.5
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości