Kiedy płaci się w wydziale komunikacji i ile?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Kiedy płaci się w wydziale komunikacji i ile?

Postprzez AdamPLSieradz » 9 wrz 2012, o 14:33

Witajcie,
opłaciłem opłatę skarbową za swojego nowego golfa, pozostało mi jeszcze 11 dni na załatwienie wydziału komunikacji. Umowę podpisałem 20 września. Teraz kilka pytań: kiedy płaci się w wydziale komunikacji ? ( przy złożeniu dokumentów czy przy odebraniu nowych?). Jaki to będzie koszt, jeśli moje auto ma białe tablice zarejestrowane na Poddębice a ja chce mieć rzecz jasna sieradzkie ? I jeszcze jedno: wiem, ze od momentu podpisania umowy mam na tą formalność 30 dni, ale jak są one liczone? To jest mój czas na powiadomienie urzędu i czas jego działania już się nie liczy, czy to czas po którym mam już obowiązek posiadać auto przerejestrowane na siebie? I kwestia OC, zamierzam spisać umowę darowizny polowy auta na dziadka, aby miec jego znizki. Z tym idę do urzędu, ale nie place juz od tego podatku , jako , ze dzialam w ramach rodziny?
Pytam o to wszystko, bo poprzednie auto miałem na ojca i to on wszystkiego pilnował , a ja jak sie okazuje , nie dużo wiem na ten temat ;p z góry dzięki chłopaki za odpowiedzi xd
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Kiedy płaci się w wydziale komunikacji i ile?

 

Postprzez Lobus » 9 wrz 2012, o 15:45

AdamPLSieradz napisał(a):Umowę podpisałem 20 września
yyy podróż w czasie? 20 września będzie dopiero hyhy :hyhy:
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez AdamPLSieradz » 9 wrz 2012, o 17:06

sorrrki, chciałem oczywiście napisać 20 sierpnia ;p literóweczka xd
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez uzbek » 9 wrz 2012, o 17:43

Złożenie i otrzymane dokumentów to to samo :) Niesiesz i po godzince masz nowe blachy, a płaci się przelewem. Jak auto jest w tym samym powiecie gdzie rejestrujesz rejestrowane to bodajże 85zł a jak w innym to 167,50 zł. Przelewem, dane do przelewu dostajesz przy złożeniu umowy i starego dowodu.

Jak się ma sprawa darowizny nie wiem, ale podobno ubezpieczalnie już nie dają zniżek na współwłaściciela, musisz iść gdzieś i zapytać czy to gra warta świeczki.

A 30 dni na przerejestrowanie to tylko formalność bo niby taka granica istnieje ale nikt nie może od ciebie wyegzekwować nic jak przekroczysz ten termin, nie ma kar za to. Można cały czas jeździć na blachach poprzedniego właściciela, ba, nawet w jego imieniu opłacać OC. A przy kontroli nie pokazujesz umowy tylko mówisz policjantom że jedziesz autem znajomego i im nic do tego. A sprzedając dodajesz starą umowę (Twoją z poprzednim właścicielem) i na jej podstawie kupiec zarejestruje auto na siebie. Słyszałem o takiej sytuacji że człowiek w WK złożył 5 umów poprzednich właścicieli :)
Avatar użytkownika
uzbek
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 10:40
Lokalizacja: ZMY Barlinek / FG

Postprzez Emiczka » 13 wrz 2012, o 17:02

Facet od którego kupiłam auto też nie miał przerejestrowanego tylko jeździł na blachach poprzedniego właściciela . I też dostałam jego umowę z tym facetem. A co do policji niektórzy chcą np. zgodę kolegi na użytkowanie tego samochodu niestety ja tak miałam.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości