Jak to jest ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Jak to jest ?

Postprzez Przemek21 » 16 cze 2013, o 20:47

Witam. Za ok. miesiąc planuje kupić golfika. I z tym moje pytanie:

Przez jaki czas mogę jeździć na obecnym ubezpieczeniu poprzedniego właściciela?
Jaki mam czas na przerejestrowanie auta ?

Dodam, że to mój pierwszy samochód i nie jestem obeznany w tym jeszcze :D
Przemek21
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:04
Lokalizacja: PZL

Jak to jest ?

 

Postprzez krzyś » 16 cze 2013, o 21:01

masz chyba 2 tygodnie na przerejestrowanie a ubezpieczenie do końca śmigasz tylko nie wiem czy nie trzeba jakiegos aneksu robic u ubezpieczyciela.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Przemek21 » 16 cze 2013, o 21:21

Dobra, a powiedzcie mi ile trwa przerejestrowanie w Wydziale Komunikacji?
Przemek21
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:04
Lokalizacja: PZL

Postprzez krzyś » 16 cze 2013, o 21:27

w jeden dzien załatwisz ,po miesiącu dowód rejestracyjny do odebrania.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Przemek21 » 16 cze 2013, o 21:58

Czyli przez ten miesiąc nie będę mógł jeździć?
Przemek21
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:04
Lokalizacja: PZL

Postprzez Grzesiek2507 » 16 cze 2013, o 22:06

dostaniesz czasowy dowod...tzw miekki
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez krzyś » 16 cze 2013, o 22:07

normalnie jedzisz kolego. po za tym w wydziale o wszystkim powiedza a jak nie to pytaj.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 17 cze 2013, o 19:48

w urzedzie skarbowym oplacenie podatku 2% masz na to 14 dni
na przerejestrowanie w wydziale komunikacji masz teoretycznie 30 dni bo znam ludzi ktorzy po oplaceniu podatku juz 2 rok jeżdżą nie przerejestrowanym

dopiero jak przerejestrujesz to idziesz z nowym dowodem miekkim do ubezpieczenia jak masz 60% znizek to przepisuja jak masz mniej to tez przepisuja ale po jakims czasie przyjdzie Ci list z doplata

strzeż się MTU jak kupisz auto u nich ubezpieczone to odrazu wypowiadaj umowe w ten sam dzien i zmieniaj ubezpieczenie , nie ważne czy masz 60% czy 100% znizek oni za zmiane wlasciciela naliczaja za dzien nie pamietam dokladnie 20 kilka zlotych, wiem bo sam sie na to nacialem i za 10 dni ubezpieczenia musialem ponad 200zł zaplacic zlodzieja

no i po miesiacu idziesz odebrac twardy dowod do WK i juz
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez maximus_spi » 17 cze 2013, o 20:10

I pilnuj terminu oplacenia podatku złodzieją w us :cenzura: tak jak kolega wyżej masz na to 14 dni,ja spożniłem się 6 dni i kosztowało mnie to 150zł kary :cenzura:
Chyba że kupisz auto od handlarza ktory prowadzi działalnośc to wtedy jesteś zwolnionio z tej opłaty niewolniczej
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Przemek21 » 17 cze 2013, o 21:48

Koledzy żeby nie zakładać kolejnego tematu to napiszę tutaj...

Od zawsze podobały mi się mk3... Zawsze marzyłem o Golfiku. Prawo jazdy mam 2 lata, lecz nie jeździłem jeszcze. Pracuje od pół roku, troche kasy juz mam odłożonej.. Za miesiąc planuje kupić autko. Czytałem / słuchałem tysiące opinii na temat tego auta... Prawie każdy mówi, że autko ogólnie dobre, ale szybko łapie korozję ... Dziś rozmawiałem z sąsiadem i mówił, że jak na pierwsze auto to poleca mi kupić jakieś starsze z silnikiem 1.2 max coś typu Fiat Uno, Felicia, Corsa żeby mieć wprawę i troche się nauczyć jeździć.. Tak mnie namawiał że wróciłem do domu, tablica.pl i jechane... po kilku minutach oglądania.. pomyślałem K U R... co jak co ale te Golfy są jednak zajebiste..

Teraz proszę bez napinek i spokojnie wyjaśnić mi co mam robić.. Kupić Golfa ( jak tak to jaki silnik ) [ wariować nie będę, mam łeb na karku, spokojnie ] czy może np Corsę 1.2 żeby pojeździć z pół roku, rok żeby nabrać wprawy? Bo sąsiad mówił, ze Golf 3 1.6 to na mnie za duży silnik.. I że ogólnie nie poleca Golfa , bo blacha gnije..

Ludzie ratunku... Znów mam mętlik w głowie...
Przemek21
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:04
Lokalizacja: PZL

Postprzez Ryjek » 17 cze 2013, o 22:44

a jakiej odpowiedzi oczekujesz na forum golfa 3? ile masz hajsu za tyle kupujesz golfa jak masz mniej hajsu to 2, jak masz wiecej to 3, lejesz paliwo i cieszysz sie jazda
Avatar użytkownika
Ryjek
Badacz tematu
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 wrz 2009, o 20:27
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez adams » 17 cze 2013, o 23:03

1.6 -> jeśli bierzesz na siebie ubezpieczenie to trochę będziesz płacił od pojemności (ból)
1.6 -> Byly silniki 75 konne i 100 konne. Ja mam 75 konny ABU i jak na jazde w dwie osoby mi to wystarcza, jak masz na pokładzie komplet ludzi to jest za słaby. Na gazie pali oszczędnie a nogę mam ciężką. Średnio w mieście teraz jak jest ciepło nie spali mi 10 litrów nawet, a jakbym jeździł rozsądnie to uwierz że można zejść poniżej 9. Tylko po co :)
Jeżeli nie podpalasz się na benzyne to możesz zawsze kupić diesla. Fajne silniczki 90 konne , nie pamiętam teraz oznaczenia ale możesz zmienić turbinę, dorzucić takie bajery jak tempomat (niskim kosztem) ale musisz zwrócić uwagę na oznaczenie silnika. Czy turbo nie jest zajeżdżone. Z benzyna teoretycznie łatwiej.
Były benzyniaki 2.0 ponad 100 konne wersje GT chyba, był nawet fajny silniczek VR6. Jednak jak chcesz coś z małym silnikiem to masz nawet 1.4. Mniejsze opłaty i mniejsza moc. Kiedyś słyszałem że 1.4 jest za słabe do tej karoserii ale byś musiał popytać kolegów z forum co posiadają te silniczki na pokładzie. Mam okazję od czasu do czasu bujnąć się polo classic z silnikiem 1.4 60 KM i nie ma krzywdy. Jednak moim skromnym zdaniem to 75 to jest absolutne minimum. A jak kupisz sobie jakieś autko o mniejszej mocy i będziesz wyprzedzał ciężarówke lub cokolwiek innego to chyba logiczne że bezpieczniejsze będzie dla ciebie auto z większa mocą. Chyba że nie czujesz sie na siłach wsiąść za kółko i że gabarytami za duży czy cos w tytm stylu to kup sobie jakies autko za 500 zl max , pojeździj 2 -3 miesiące i potem kup to co Ci się tak podoba. Ale piszesz że masz głowe na karku że nei będziesz wariować więc to czy Ty tam będziesz miał 150 koni pod maską czy 60 to nei oznacza że masz go cisnąć do deski. Ja jestem zdania że im większa moc tym auto bezpieczniejsze. Co do jednego się z Twoim sąsiadem zgodzę, rdza to jest bolączka tego autka wiec albo szukaj roczników po lifcie (od 95 w zywż, łatwo poznac na pierwszy rzut oka inna osłonka podświetlenia tablicy rejestracyjnej na bagażniku, kierunkowskazy jajkowate w błotnikach a nie prostąkąty) te chyba mają trochę bardziej wytrzymałą klapę bagaznika, albo licz się z tym że prędzej czy później będzie ból w portfelu bo będzie trzeba się postarac o jakiegos dobrego lakiernika i blacharza.

A tak podsumowując moje wypociny to powiem tyle KUPUJ GOLFA :mrgreen:

Też zawsze chciałem go miec i mimo ze w ciagu 7 lat juz zdazyl mi pare razy nerwy popsuć nadal go lubie :) a poza tym zobacz do jakiego :cenzura: forum bedziesz nalezal :ok:

POZDRO
Ostatnio edytowano 18 cze 2013, o 18:52 przez adams, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości