Jak to jest ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Ryjek » 17 cze 2013, o 22:44

a jakiej odpowiedzi oczekujesz na forum golfa 3? ile masz hajsu za tyle kupujesz golfa jak masz mniej hajsu to 2, jak masz wiecej to 3, lejesz paliwo i cieszysz sie jazda
Ryjek
Badacz tematu

Postprzez adams » 17 cze 2013, o 23:03

1.6 -> jeśli bierzesz na siebie ubezpieczenie to trochę będziesz płacił od pojemności (ból)
1.6 -> Byly silniki 75 konne i 100 konne. Ja mam 75 konny ABU i jak na jazde w dwie osoby mi to wystarcza, jak masz na pokładzie komplet ludzi to jest za słaby. Na gazie pali oszczędnie a nogę mam ciężką. Średnio w mieście teraz jak jest ciepło nie spali mi 10 litrów nawet, a jakbym jeździł rozsądnie to uwierz że można zejść poniżej 9. Tylko po co :)
Jeżeli nie podpalasz się na benzyne to możesz zawsze kupić diesla. Fajne silniczki 90 konne , nie pamiętam teraz oznaczenia ale możesz zmienić turbinę, dorzucić takie bajery jak tempomat (niskim kosztem) ale musisz zwrócić uwagę na oznaczenie silnika. Czy turbo nie jest zajeżdżone. Z benzyna teoretycznie łatwiej.
Były benzyniaki 2.0 ponad 100 konne wersje GT chyba, był nawet fajny silniczek VR6. Jednak jak chcesz coś z małym silnikiem to masz nawet 1.4. Mniejsze opłaty i mniejsza moc. Kiedyś słyszałem że 1.4 jest za słabe do tej karoserii ale byś musiał popytać kolegów z forum co posiadają te silniczki na pokładzie. Mam okazję od czasu do czasu bujnąć się polo classic z silnikiem 1.4 60 KM i nie ma krzywdy. Jednak moim skromnym zdaniem to 75 to jest absolutne minimum. A jak kupisz sobie jakieś autko o mniejszej mocy i będziesz wyprzedzał ciężarówke lub cokolwiek innego to chyba logiczne że bezpieczniejsze będzie dla ciebie auto z większa mocą. Chyba że nie czujesz sie na siłach wsiąść za kółko i że gabarytami za duży czy cos w tytm stylu to kup sobie jakies autko za 500 zl max , pojeździj 2 -3 miesiące i potem kup to co Ci się tak podoba. Ale piszesz że masz głowe na karku że nei będziesz wariować więc to czy Ty tam będziesz miał 150 koni pod maską czy 60 to nei oznacza że masz go cisnąć do deski. Ja jestem zdania że im większa moc tym auto bezpieczniejsze. Co do jednego się z Twoim sąsiadem zgodzę, rdza to jest bolączka tego autka wiec albo szukaj roczników po lifcie (od 95 w zywż, łatwo poznac na pierwszy rzut oka inna osłonka podświetlenia tablicy rejestracyjnej na bagażniku, kierunkowskazy jajkowate w błotnikach a nie prostąkąty) te chyba mają trochę bardziej wytrzymałą klapę bagaznika, albo licz się z tym że prędzej czy później będzie ból w portfelu bo będzie trzeba się postarac o jakiegos dobrego lakiernika i blacharza.

A tak podsumowując moje wypociny to powiem tyle KUPUJ GOLFA :mrgreen:

Też zawsze chciałem go miec i mimo ze w ciagu 7 lat juz zdazyl mi pare razy nerwy popsuć nadal go lubie :) a poza tym zobacz do jakiego :cenzura: forum bedziesz nalezal :ok:

POZDRO
Ostatnio edytowano 18 cze 2013, o 18:52 przez adams, łącznie edytowano 1 raz
adams
Gaduła

Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez saszelqq » 18 cze 2013, o 00:32

Zgadzam się z kolegą adams w 100%, chyba podsumował jak należy :ok:
Przemek21, na Twoim miejscu brał bym mk3 bez zastanowienia jak tak się podoba, Corsy też rdzewieją :lol: Tylko musisz przemyśleć sobie kwestię jaki silnik Ci potrzebny i poszukać dokładnie, żeby się nie naciąć ;)
saszelqq
Members

Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez deusiwo » 18 cze 2013, o 13:00

Przemek21 napisał(a):Bo sąsiad mówił, ze Golf 3 1.6 to na mnie za duży silnik.. I że ogólnie nie poleca Golfa , bo blacha gnije..

Ja na pierwsze auto mam Golfa 1.8 90KM i jakoś nie czuje że bym się miał tym zabić. Jak masz troche oleju w głowie to możesz kupic nawet VR6 i nic Ci nie będzie. To raz.

A dwa: jak ten twój sąsiad taki znawca i uważa że golf gnije to on chyba corsy nie widział że o uno już nie wspomne :lol: :lol: :lol: Ogólnie nie polecam żadnego tico, cinkusia czy corsy 1.2 ani nic takiego tylko się bedziesz wkurzał że warczy a nie jedzie, jak już kupować auto to porządne. A tak nawiasem, dla tych co sie wymawiają niskim spalaniem, znajomy ma tico i pali niewiele mniej niż mój golf a komfortu w tym zero i jadąc tym czujesz sie jak ciota. Pozdrawiam
deusiwo
Members

Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB

Postprzez Przemek21 » 18 cze 2013, o 17:29

Po przespaniu się z tym i głębszym namyślę doszedłem do wniosku, że jednak kupuje tego Golfa.

Po 1. Od zawsze chciałem go mieć
Po 2. Pracuje sporo czasu, z wypłaty biorę groszę, resztę odkładam, szkoda było by wydać teraz 2 k na jakiegoś złoma którego nie sprzedam z zyskiem...
Po 3. Mam trochę rozumu i szaleć nie będę. Spokojna, ekonomiczna jazda.

No tylko ta nieszczęsna blacha :dobani:
Przemek21
Czytacz

Postprzez deusiwo » 18 cze 2013, o 21:17

golfa tez nie sprzedasz z zyskiem, no chyba że planujesz go 20 lat trzymać to wtedy tak :-D oczywiście mówimy tu o golfie 3 generacji
deusiwo
Members

Postprzez Przemek21 » 19 cze 2013, o 05:57

Prędzej sprzedam Golfa niż np Corsę czy Tico :D
Przemek21
Czytacz

Postprzez lydzior » 19 cze 2013, o 12:03

Przemek21 napisał(a):
No tylko ta nieszczęsna blacha :dobani:

w oplach to jest dopiero tragedia z blachą
tam jak stoisz koło takiej corsy to słyszysz jak ją ruda wcina :lol:
golf ma parę punktów w których rdzewieje ,a opel jest całym takim punktem :mrgreen:
lydzior
Czytacz

Postprzez deusiwo » 19 cze 2013, o 12:23

zgadzam sie z przedmówcą, jak mi sie uda to zrobię wam fotke astry mojej cioci, ale tak żeby nie widziała bo sie obrazi :mrgreen: ople fajne auta ale gniją na potęge
deusiwo
Members

Postprzez Przemek21 » 19 cze 2013, o 16:20

Panowie a ile kosztuje naprawa progów i zabezpieczenie przed korozją? Od razu chce wiedzieć, żeby się przygotować już finansowo :D
Przemek21
Czytacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na luzie