Ile mozna jezdzic na kogos ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Ile mozna jezdzic na kogos ?

Postprzez trojeczkaGT » 30 gru 2012, o 12:16

Kupilem vento z oplaconym OC do 2013.12.14 :d poprzedni wlasciciel mowil ze moge jezdzic na to oc a dowod rejestracyjny jest na jeszcze wczesniejszego wlasciciela.

Teraz pytanie czy mozna jezdzic tak ? wiem ze jest 30 dni na zgloszenie ale nie chce rejestrowac go na siebie narazie.

ile mozna jezdzic ? czy ktos was jezdzil tak ? jak z przegladem sie robi ?
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Ile mozna jezdzic na kogos ?

 

Postprzez GrZeChU91 » 30 gru 2012, o 12:21

trojeczkaGT, przeglad to przeglad..... nie musisz byc wlascicielem samochodu. Ustawowo jest 30 dni. Policja moze sie przyczepic....Najlepiej wozic ze soba 2 umowy twoja i poprzednia. No ale jak zabiora Ci dowod to bedziesz musial jechac do tego starostwa czy wydzialu komunikacji gdzie auto bylo zarejestrowane.
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez trojeczkaGT » 30 gru 2012, o 12:33

auto jest w moim wydziale zarejestrowane wiec daleko nie mam :D

moze sie policjant przyczepic tzn ?
a kare wystawia jaka ??
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez GrZeChU91 » 30 gru 2012, o 12:36

trojeczkaGT, przyczepic ze auto nie jest zarejestrowane jak ustawa nakazuje.Ja jezdzilem przez miesiac z umowa bo nie chcialo mi sie isc.A i pamietaj ze w ciagu 2 tyg muszisz oplacic podatek 2%.
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez Kogucik » 30 gru 2012, o 13:13

Podstawa to skarbówka w ciągu 14dni !
Za nieprzerejestrowanie samochodu WK nic Ci nie zrobi :) Jedynie w razie kontroli drogowej policjant może zaproponować Ci mandat do 500pln :->
Co do ubezpieczenia to idź w ciągu 30 dni (koniecznie ! po tym czasie ponoć OC samo wygasa jeżeli się nie zgłosisz, ale ręki sobie nie dam uciąć) i się dowiedz ile i czy w ogóle będziesz musiał coś dopłacać, żeby jeździć na tym ubezpieczeniu.
Ja jeździłem 9m-cy tak, że miałem DR na poprzedniego właściciela, a OC już na siebie. Policja czepiała się mnie niemiłosiernie często, ale nigdy konsekwencji nie wyciągnęli ;-)
P.S.
skoro blachy te same to przerejestruj samochód i tyle... toż to koszt ~70pln :doh:
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez trojeczkaGT » 30 gru 2012, o 14:08

zapytam wujka co jezdzi juz z 4 lata na dowodzie innego :D skarbowki nie musze bo auto wycenione na 900 zl

no z oc zapytam jak swojego bylego bede wypowiadal po nowym roku :D
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez maximus_spi » 30 gru 2012, o 14:32

Auto wycenione na 900zl przez sprzedajacego czy przez skarbowke??? jakie bylo moje zdziwienie jak pani wycenila wedlug wartosci rynkowej moj pojazd na ponad 4000zl a w umowie byla kwota o polowe nizsza :cenzura: zaczela mi definiowac jakas definicje ustawy itp :cenzura: do tego za spoznienie oplaty 8 dni wlepili mi mandat karny...ech j... urzędy
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez vinni_pl » 30 gru 2012, o 14:38

:) na dowód 30 dni :P Potem możesz mieć problemy z Panem policjantem,
co do oc :P ja kupiłem golfa z oc do marca i sprawa wyglądała następująco :)
30 dni możesz tak jeździć ale musisz po 30 dniach musisz zadzwonić do ubezpieczalni zgłosić zakup auta, ja np wysyłałem zdjęcie umowy do nich, Pani z ubezpieczalni potwierdziła moje dane telefonicznie, i dostałem poprzez pocztę polską przepisaną polise z poprzedniego właściciela, w moim wypadku nie było ponownego przeliczenia składki
a co do urzędu mimo umowy na kwotę 950 zł wyliczył mi że auto jest warte 2000 zł i musiałem zapłacić 40 zł podatku w ciągu 14 dni, nie zapłaciłem go w ciągu 14 dni i już po 3 dniach dostałem ponaglenie z urzędu wraz z tym jakie kary mi grożą :)
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez tuchel » 30 gru 2012, o 14:57

trzeba było tam na zmyślać że blacharka i silnik do remontu :P
Avatar użytkownika
tuchel
Badacz tematu
 
Posty: 192
Dołączył(a): 26 wrz 2011, o 23:16
Lokalizacja: GPU

Postprzez Paweu » 30 gru 2012, o 15:03

Kogucik napisał(a):Co do ubezpieczenia to idź w ciągu 30 dni (koniecznie ! po tym czasie ponoć OC samo wygasa jeżeli się nie zgłosisz, ale ręki sobie nie dam uciąć


Nie wygasa...automatycznie przechodzi na ciebie. W ciągu 30 dni idziesz i wymawiasz ubezpieczenie lub jeśli dogadałeś się wcześniej ze sprzedającym i np kupiłeś samochód w styczniu a oc na auto jest do grudnia to jest możliwość przepisana polisy oc na nowego właściciela..

maximus_spi napisał(a):Auto wycenione na 900zl przez sprzedajacego czy przez skarbowke??? jakie bylo moje zdziwienie jak pani wycenila wedlug wartosci rynkowej moj pojazd na ponad 4000zl a w umowie byla kwota o polowe nizsza zaczela mi definiowac jakas definicje ustawy itp do tego za spoznienie oplaty 8 dni wlepili mi mandat karny...ech j... urzędy


No bo widzisz.. Jeśli spisaliście normalną umowę a nie na kolanie to w każdej z umów kupna-sprzedaży jest podpunkt "Uwagi" Gdybyś wpisał w umowie iż np auto ma wycieki oleju , pani w urzędzie już nie mogłaby go wycenić jako sprawnego auta bo w świetle prawa takim nie jest...i wycena automatycznie spada... w umowie wymieniasz wady mechaniczne pojazdu jakie posiada i cena rynkowa takiego auta automatycznie spada.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez K@mil » 30 gru 2012, o 15:09

1) Skarbówka -14dni -2% wartosci auta >
Do 2010r placiło 2% od wartości na umowie kupna ale OD 2010r. zmieniły sie przepisy i płaci sie od wartosci rynkowej auta... i automatycznie umowa kupna nie jest potrzebna, w urzedzie nawet jej nie chcą... idzie sie z pitem i pani otwiera ksiazke rynkowa cen aut i sprawdza (czasem ksiazka jest stara i ceny aut sa zawyzone :lol: i wtedy straszą ze moze przyjść dopłata jak sprawdzą to wyżej)

2) OC - jesli nie podpisywales nic sprzedajacemu ze rezygnujesz z OC to OC automatycznie przechodzi na Ciebie

Trzeba isc z umową kupna sprzedazy + dowodem rej + umowa OC do ubezpieczyciela i zrobić sobie aneks na swoje dane i mozna spokojnie jezdzic...
-To polecam zrobic zaraz po kupnie (jesli nie ma żnizek a sprzedajacy mial jakies zniżki to robią kalkulacje i czasem trzeba dopłacić np 50zł)

3) Przerejestrowanie... przepisy mowia ze jest 30dni ale ludzie jeżdzą po pare lat na starym dowodzie... nikt tego nie sprawdzi...

Jesli auto jest z Twojego regionu i blachy sa takie same, to idz sobie przerejestruj auto na swoje dane... Koszt to ok 80zl ponieważ blachy zostają dalej na aucie

Jesli masz wiecej pytan pisz śmiało :)
Ostatnio edytowano 30 gru 2012, o 15:12 przez K@mil, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Kogucik » 30 gru 2012, o 15:10

Jak są uwagi to Pani Ci zamawia rzeczoznawcę jeśli nie masz przy sobie papierka od takiego "człowieka" :]
Ja sobie zawsze odpuszczałem, bo o głupie 100zł. (czy tam ileś) nie ma sensu latać i się denerwować :) Poza tym nigdy nie zaniżałem kwoty kupna (a nawet ją zawyżałem!) bo zazwyczaj w ciągu 6 m-cy sprzedawałem samochód... i nie uśmiechało mi się płacić podatku od wzbogacenia - dlatego go nie mogło być :)
Wiem co piszę... bo miałem naście samochodów w ciągu 6 lat ;)

Najlepiej zrobić wszystko tak jak trzeba, opłacić skarbówkę, zarejestrować na siebie samochód i przepisać OC :)
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron