handel samochodami o małej wartości

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

handel samochodami o małej wartości

Postprzez dodge » 12 lis 2015, o 14:14

Witam, mam kilka pytań do was Drodzy forumowicze. Ostatnio okazjonalnie kupiłem auto o wartości (na umowie 900) i sprzedałem z zyskiem (ale kwota na umowie 900, są to auta typu TICO PUNTO IBIZA ITP.) i teraz rodzi się pytanie, jeśli będę handlował właśnie w taki sposób to czy US przyczepi sie że podlegam pod DG? Auta które kupuję nie zgłaszam do US ponieważ do 1tys nie trzeba. Co jeśli nowy nabywca zgłosi pcc, Urzędy Skarbowe jakoś wymieniają sie danymi? Czy jeśli nie wykazuję zysku a US się dowie że handluję to mogą narzucić mi kare jak tak to jaką? Proszę o pomoc i ewentualne porady pozdrawiam :D
dodge
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 16:33
Lokalizacja: Łask

handel samochodami o małej wartości

 

Re: handel samochodami o małej wartości

Postprzez Paweu » 12 lis 2015, o 17:40

Czas wygaszenia zobowiązania podatkowego to 6m-cy od daty zakupu. Po tym okresie sprzedajesz bez podatku. Jeżeli pojazd zostanie sprzedany przed upływem 6m-cy od daty zakupu zobowiązana jesteś do zapłacenia 19% podatku od zysku - czyli od różnicy pomiędzy zakupem przez ciebie a sprzedażą.


Jeśli sprzedasz auto z zyskiem i w piszesz to w umowę, rozliczasz to potem bodaj w PIT . Ale jeśli kupiłeś za 900 cebulionów potem pogoniłeś za 900 lub mniej to technicznie rzecz biorąc nie powinni Ci wjechać smutni panowie do domu.

dodge napisał(a):Co jeśli nowy nabywca zgłosi pcc


Po co ma zgłaszać, skoro:

dodge napisał(a):do 1tys nie trzeba.


:niepewny:

I tak oto zostałeś Januszem biznesu. Ale ja rozumiem... sytuacja wymaga, że trzeba sobie jakoś radzić.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Re: handel samochodami o małej wartości

Postprzez Servo » 14 kwi 2016, o 13:24

Takie sprawy to wyjaśniam w US, bo korzystanie z interpretacji mogą być kosztowne.
Servo
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 20:08
Lokalizacja: Toruń

Re: handel samochodami o małej wartości

Postprzez MarMusznik » 17 lis 2021, o 09:50

Czy 10k to mała wartość czy obecnie już nie?
MarMusznik
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lis 2021, o 14:14
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości