Golf 3- moja ocena.

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Paweu » 27 sie 2013, o 11:58

oulu napisał(a):a do tego czasem są nawet tańsze niż zamienniki!


Racja... czasem.

3 dni temu szukałem elementów prowadnic przednich zacisków hamulcowych do mk3. W skład tego zestawu wchodzą :
- gumowe tulejki szt. 2
- teflonowe tulejki szt. 2
Wszystko ofc. od ATE.

Miałem iść jak zwykle do sklepu w którym kupuje części od początku i mam tam już jakieś rabaty. No ale w ramach tejże dyskusji udałem się do ASO w celu uzyskania info nt. cen.

Otóż. Cena w aso za ww. zestaw na jeden zacisk wynosiła 118 zł. Mocno się zdziwiłem. Człowiek który mnie o tym poinformował , polecił mi bym pojechał do hurtowni na tej i tej ulicy tam będą mieli to samo ale w niższej cenie (aso też się u nich zaopatruje) . Pojechałem i za ww. zestaw zapłaciłem 42 zł.

Następnego dnia z ciekawości zaszedłem do sklepu w którym zaopatruje się w części do mk3 i zapytałem o cenę części o numerach podanych na opakowaniu. Na początku sprzedawca zaproponował mi zamiennik którego cena wynosiła 22 zł. Powiedziałem że chciałbym zestaw z ATE. Sprzedawca odparł ze nie ma problemu i po obliczeniu zniżki poinformował mnie że cena za ori ww. zestaw wynosi 35 zł.

Porównałem oba zestawy i są takie same , numery takie same ..taka sama jakość wykonania. Niczym się nie różniły. Oba zaciski pracują bardzo dobrze.

Wnioski.

Dalej będę zaopatrywał się w 'sklepie za rogiem'. Trzeba po prostu wiedzieć co kupić.

Tyle ode mnie. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

 

Postprzez strzeliniasty » 27 sie 2013, o 23:15

jak ktos chce to taniej znajdzie a jak kogos ktos sponsoruje to bedzie i do arabow jezdzil sie tankowac
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości