dylemat pomocy

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

dylemat pomocy

Postprzez Nelson » 9 gru 2013, o 00:19

Witam wszystkich mam do was pytanie bardzo powazne otoz mam golfa 3 variant 2.0 gt z lpg w elektryce , i pytanie brzmi co jest lepsze golf hatchback 5 d i np 2.0 motor czy 1.8 ?? czy poprostu jezdzic variant ?? jakie sa wasze sugestie ??
Gofer......:D
Nelson
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 00:30
Lokalizacja: Elbląg

dylemat pomocy

 

Postprzez łukasz1983 » 9 gru 2013, o 10:23

Nelson, To zależy czego oczekujesz od auta,do czego ci będzie potrzebny.
Ja mam hatchbacka 3d,dla kawalera ok,ale jak mi się rodzina powiększyła to stał się bardzo nie praktyczny (wiadomo foteliki i 3d porażka)
Moje następne auto to sedan lub kombi w benzynie,silnik najlepiej 1.8T,oczywiście ze stajni VW
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Nelson » 9 gru 2013, o 23:21

w sumie racja po dluzszym przemysleniu jednak zmienie kombi na 5d i taki mi wystarczy i silnik 1.8 lub jakis diesel z turbinka moze ;D
Gofer......:D
Nelson
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 00:30
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Paweu » 9 gru 2013, o 23:40

Nelson napisał(a):w sumie racja po dluzszym przemysleniu jednak zmienie kombi na 5d i taki mi wystarczy


Zamienił stryjek siekierkę na kijek... tak będzie. Mieć pakowne auto i zamieniać je na zdecydowanie mniej pakownego hatcha. W moim przekonaniu nie do pomyślenia.

Nelson napisał(a):silnik 1.8 lub jakis diesel z turbinka moze ;D


I do tego pomysł na przesiadkę na silnik o mniejszej mocy w stosunku do jego spalania.

Jeśli myślisz że jazda dzięki temu stanie się tańsza to pragnąłbym wyprowadzić Cię z błędu.

Chyba że naprawdę sypie Ci się te 2.0 to nie mam pytań. Ale w każdym innym wypadku mając w łapie pewne dwa litry z lpg w zdrowej karoserii , trzymałbym i pieścił. Ew.. zmiana ale na młodsze auto.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Emiczka » 10 gru 2013, o 01:50

kombi wiadomo większe bardziej pakowne.
Ja mam 5d i takiego szukałam. Wiem często wożę rodziców i 3d w takim wypadku jest niewygodne bo podnosić fotele masakra. Ale jak jest się kawalerem i siebie wozi ewentualnie kogoś sporadycznie to 3d daje rade.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez prezesik » 10 gru 2013, o 06:04

Jak wozi się 5 osób w aucie 3D to z tyłu pełno syfu z buciorów, bo niektórzy z takich aut wyłazić nie potrafią...

Obecnie mam stilacza 5D no widać różnicę 3D (golf) i 5D (stilo) w czystości wnętrza i wygodzie użytkowania.

Odnośnie tematu - jak masz kombi 2.0 i jeżeli blacha się trzymie to zostaw go i nie sprzedawaj.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez bioly21 » 10 gru 2013, o 10:57

powiem Ci ze 5d nie jest znowu jakis wielki i pakowny chodzi mi glownie o bagaznik , jeżdżę w 4 osoby i golf poprostu byl ciasny aby spakowac te 4 osoby na 2 tygodniowa delegacje ,

jak kombiak Ci sie nie sypie to ja bym sie nawet nie zastanawial nad wymiana

2 sprawa zmiana z mocniejszego na slabszy silnik to jest porazka wiec jak juz to szukam 2.0 lub dieselka 1.9
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Nelson » 10 gru 2013, o 23:28

:wstyd: fakt nie moge narzekac blacha zdrowa silnik jest ok zerow wyciekow , pali malutko jak na 2.0 :mrgreen: jedynie gumy na wachaczach do wymiany tak to gra i buczy :hyhy: kopa ma fakt pakowny jest wiec racja skoro tak to moze i lepiej go zostawic mialem 3d to nie dla mnie za maly czesto jezdze w 4 osoby i nie pasowalo mi skladanie tych foteli i szybko przez to sie psuja :zdegustowany: a ze zapowiada mi sie dalej jezdzenie w wiecej ilosc osob i do tego z bagazami to jednak zostanie goferek variant ;D :cwaniak: :super: :ok: dziekuje za ustawienie mi rozumu :hyhy:
Gofer......:D
Nelson
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 00:30
Lokalizacja: Elbląg


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron