czym i jak najlepoej wysłać 4 felgi

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

czym i jak najlepoej wysłać 4 felgi

Postprzez killah » 23 paź 2013, o 18:01

siemka,

Potrzebuję pilnej rady jak wysłać 4 felgi. Czy lepiej zapakować je w 1 duży karton czy też wystarczy każdą osobno owinąć stretchem i zabezpieczyć ranty ?

jaki kurier byłby najtańczy? Jakby wysyłać osobno to rozmiary paczek będą 4szt x 50x50x25 15kg szt.

Dzięki za szybką pomoc.

pzdr,
Patrky
killah
 

czym i jak najlepoej wysłać 4 felgi

 

Postprzez BartheZz_3 » 23 paź 2013, o 18:20

Wysłałem jedna paczka, kola ustawione jedne na drugich, ściągnięte bandownica (dla niekumatych, taka maszynka i pasy naciągnięte http://images02.olx.pl/ui/16/94/69/1321 ... owacz-.jpg )zawinięte stretchem, od góry zabezpieczenie i na dole, oddzielone od siebie kartonem, kurier przyjechał, zabrał, 120PLN za przesyłkę, dowiadywałem się o tym wcześniej i kupujący felgi na to przystał ;) poczta: najlepiej wysłać dwie paczki po dwie sztuki, wychodzi o wiele taniej niż jedna duża paczka i taniej niz cztery osobne, pozdro Patrky :D
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez killah » 23 paź 2013, o 19:19

BartheZz_3 napisał(a):Wysłałem jedna paczka, kola ustawione jedne na drugich, ściągnięte bandownica (dla niekumatych, taka maszynka i pasy naciągnięte http://images02.olx.pl/ui/16/94/69/1321 ... owacz-.jpg )zawinięte stretchem, od góry zabezpieczenie i na dole, oddzielone od siebie kartonem, kurier przyjechał, zabrał, 120PLN za przesyłkę, dowiadywałem się o tym wcześniej i kupujący felgi na to przystał ;) poczta: najlepiej wysłać dwie paczki po dwie sztuki, wychodzi o wiele taniej niż jedna duża paczka i taniej niz cztery osobne, pozdro Patrky :D


Mówisz o felgach z oponami czy bez ?
killah
 

Postprzez trojeczkaGT » 23 paź 2013, o 19:54

ja wyslalem kiedys felgi R15 z oponami 195/55 i zaplacilem ok 80 zl za wszystkie.

zarejestruj sie na stronie typu tanikurier itp i przez posrednika sobie zamow pod Twoj dom tak jest najtaniej mi przyjechal DHL

kazde kolo z felga oblozylem kartonem (felge by ranty sie nie obily) i owinalem czarnym streczem mocno

kazde kolo osobno jako jedna paczka czyli w sumie 4 paczki

nie bylo zadnych problemow i odbiorca byl zadowolony.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez chomik » 23 paź 2013, o 20:04

2x 2 paczki najtaniej .
http://www.tanikurier.com/
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 23 paź 2013, o 20:11

Dokladnie jak chomik, pisze. Ja wysylalem kiedys BBSki, rejestracja nie byla potrzebna wtedy. Zadnych problemow nie bylo.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez BartheZz_3 » 23 paź 2013, o 20:56

Hmm no ja z oponami słałem :)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez bioly21 » 27 paź 2013, o 21:35

do mnie jakis tydzien temu przyszly cale kola z oponami , bbs rm 16 i zaplacilem za wysylke 100zł . przyszlo w 2 paczkach siódemka
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez killah » 28 paź 2013, o 08:59

bioly21 napisał(a):do mnie jakis tydzien temu przyszly cale kola z oponami , bbs rm 16 i zaplacilem za wysylke 100zł . przyszlo w 2 paczkach siódemka


Tak też wysłałem felgi. Mam nadzieję że dotrą całe. Oddzieliłem felgi między sobą styropianem i owinąłem dobrze stretchem. Dekielki wrzuciłem do środka (spakowane w folię bąbelkową oczywiście)

Dzisiaj pewnie dotrą do adresata to będę wiedział co tam z nimi ;)

Ale wielkie dzięki za odpowiedzi. Ja wysłałem UPS i całkiem dobra cena była.
killah
 

Postprzez bioly21 » 28 paź 2013, o 21:34

killah napisał(a):
bioly21 napisał(a):do mnie jakis tydzien temu przyszly cale kola z oponami , bbs rm 16 i zaplacilem za wysylke 100zł . przyszlo w 2 paczkach siódemka


Tak też wysłałem felgi. Mam nadzieję że dotrą całe. Oddzieliłem felgi między sobą styropianem i owinąłem dobrze stretchem. Dekielki wrzuciłem do środka (spakowane w folię bąbelkową oczywiście)

Dzisiaj pewnie dotrą do adresata to będę wiedział co tam z nimi ;)

Ale wielkie dzięki za odpowiedzi. Ja wysłałem UPS i całkiem dobra cena była.


moje nie byly jakos specjalnie zabezpieczone jedynie karton na dole i na gorze miedzy nimi nic nie bylo i przyszly w jednym kawalku , ogolnie zauważyłem juz od jakiegos czasu ze kurierzy zaczeli bardziej dbac o przesylki i nie sa juz tak "pomiete " jak dawniej
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez killah » 30 paź 2013, o 19:35

bioly21 napisał(a):
killah napisał(a):
bioly21 napisał(a):do mnie jakis tydzien temu przyszly cale kola z oponami , bbs rm 16 i zaplacilem za wysylke 100zł . przyszlo w 2 paczkach siódemka


Tak też wysłałem felgi. Mam nadzieję że dotrą całe. Oddzieliłem felgi między sobą styropianem i owinąłem dobrze stretchem. Dekielki wrzuciłem do środka (spakowane w folię bąbelkową oczywiście)

Dzisiaj pewnie dotrą do adresata to będę wiedział co tam z nimi ;)

Ale wielkie dzięki za odpowiedzi. Ja wysłałem UPS i całkiem dobra cena była.


moje nie byly jakos specjalnie zabezpieczone jedynie karton na dole i na gorze miedzy nimi nic nie bylo i przyszly w jednym kawalku , ogolnie zauważyłem juz od jakiegos czasu ze kurierzy zaczeli bardziej dbac o przesylki i nie sa juz tak "pomiete " jak dawniej


Moje niestety dotarły bez 2 dekielków które zapakowałem do środka felgi. Ale już nie dojdę do tego czy zgubił je kurier (jeśli tak to powinna być dziura w stetchu) czy też odbiorca był nieuczciwy i chciał mnie oszukać by zbić cenę. Tak czy siak oddałem 3 dychy za dekle co by ukręcić łeb sprawie.
killah
 

Postprzez saszelqq » 2 lis 2013, o 13:00

speckom napisał(a):100zl za wyslanie felg to cena z kosmosu. ja z ubezpieczniem wysyłam czasem za 20zł 4szt z oponami.

Chyba sam musisz być kurierem :lol:
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości