Awaryjność mojego egzemplarza - jak to obiektywnie ocenić?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Awaryjność mojego egzemplarza - jak to obiektywnie ocenić?

Postprzez AdamPLSieradz » 29 mar 2012, o 20:06

Nurtuje mnie takie pytanie : "czy trafiłem na dobry egzemplarz golfa?" Dokładniej to mam go prawie rok, od zakupu nie było chyba dnia żebym nie jeździł , chociaż zrobiłem nim tylko ok 7500 km bo głównie robie krótkie odcinki, czasami jakaś traska. W tym czasie miałem dwie awarie : cewka zapłonowa się spaliła oraz cewka we wtrysku wysiadla. Moje auto ma od kilku lat gaz. Jak sądzicie biorąc pod uwagę wiek 19 lat auta, przebieg 324 000 czy są to poważne usterki czy raczej mieści się w normie?
Bo zastanawiam się nad zmiana auta, ale boję się że trafię na coś co będzie się psuło codziennie , pieniędzmi nie śmierdzę więc kupiłbym coś za kilka tys.
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Awaryjność mojego egzemplarza - jak to obiektywnie ocenić?

 

Postprzez Golfik1986 » 29 mar 2012, o 20:17

zadajesz glupie pytania ci powiem. policz sobie ile jezdziles tym autem czasu ile zrobiles km a potem ile w niego wlozyles kasy. ale tak na chlopski rozum widze ze to banalne usterki ktore moga sie kazdemu przydarzyc
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez AdamPLSieradz » 29 mar 2012, o 20:27

No dobra moze i pytania glupie, ale to moje pierwsze auto, nie mam porowniania do innych samochodow innych marek, wiec nie wiem
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez Paweu » 29 mar 2012, o 20:40

trafiłeś raczej na słusznie eksploatowany egzemplarz golfa.
Skoro nic się nie sypie.. odpala, skręca, jeździ to po co zmieniać dobry samochód? Rodzina Ci się powiększa?
Dobrych samochodów się nie sprzedaje.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez thomasg » 29 mar 2012, o 20:55

AdamPLSieradz napisał(a):cewka zapłonowa się spaliła oraz cewka we wtrysku wysiadla


takie awarie to mają teraz auta wyjeżdżające z salonu , wiesz co masz to po co ryzykować . Niektórzy lubią jak maja w dowodzie 96 zamiast 92 czy 3 ale gdzie różnica jeśli stanem mogą różnić się diametralnie. Osobiście powiem że szukałem auta z jak najmniejsza ilością elektryki , nie mam bardzo czasu na kopanie i szukanie baboli i upalonych kableków itp. Co potrzebne to dorobiłem/dorobię sobie sam , w razie czego wiem gdzie leżą kable :lol: . Jak na razie jeżdżę bezawaryjnie jak Ty . :ok:
był MÓJ DRAGOONGREEN jest Borówka VARIANT
Avatar użytkownika
thomasg
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 26 mar 2011, o 16:17
Lokalizacja: 44-335

Postprzez AdamPLSieradz » 29 mar 2012, o 20:59

Powiem Wam tak : jestem zadowolony z tego wozu, jeśli mialbym zmieniać autko to tylko na AUDI 80 bo mają dużo lepsze blachy. Gdyby nie blachy golfa to jeździłbym nim 10 lat jeszcze : Tylko z drugiej strony trochę rzeczy porobilem i teraz mi go szkoda no i w takich pieniądzach widzę że faktycznie cięzko kupic coś co będzie służyło jak ten VW. Ot taki dylemat
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez Karol B. » 29 mar 2012, o 21:08

Jakiś czas temu też zastanawiałem się nad zmianą swojego mk3, ale ja chciałem tylko na inny mk3 i tylko z 97 roku. Przeszło mi to gdy zobaczyłem kilka takich golfów... Ruiny nie auta... Wole swego, bo wiem czym jadę i tyle, a blachę można ogarnąć :-) Pamiętaj, że może być tak: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" ;-) Jakby Ci się konkretnie sypał to wtedy w ludzi go, ale jak nie narzekasz to po co?
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Golfik1986 » 29 mar 2012, o 21:12

ja ogolnie nie jestem pasjonatem golfow juz na dzien dziesiejszych 4 lata temu bylem podjarany tym autem dzisiaj niestety dla mnie to zlomy :kwasny: fakt faktem jak cos sie sypnie nie wydasz duzo i zrobisz to raczej wszystko sam procz rozrzadu.. ale ta blacha ludzie to jest masakra audi odbiega 10 lat do przodu pod tym wzgledem..
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez slawek5t » 29 mar 2012, o 21:24

Takie usterki to nic! Jeździj.....
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Emiczka » 29 mar 2012, o 21:25

Jak się znasz to i rozrząd zrobisz. Mój tez miał usterki ale jak na 19 lat daje rade i to pierwsze auto nie wymagajmy.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez AdamPLSieradz » 29 mar 2012, o 21:46

Mój kuzyn mi mówi żebym sie rdzą nie przejmował ( w moim wypadku klapa i progi wewnętrzne ) bo nie wygląda to jeszcze tak źle, jeżdzą dużo gorsze auta a i tak zanim mi cały zardzewieje to zdąże 3 razy zmienić auto ....miałem to kiedyś robic u blacharza, ale jak wiadomo z pieniędzmi jest jak jest i zawsze na coś innego pojdą
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez Paweu » 29 mar 2012, o 22:40

bo istotnie tak jest... a wywalić flote na wypucowanego trupa jest rzeczą niemiłą... Nie sprawia problemów natury technicznej .. wiec nie ma czym się martwić.. u mnie przez 3 lata najpoważniejsza awaria to rozszczelniona chłodnica i króciec wody... także nie narzekam .. niektórzy trafili gorzej z autkiem ...
Cieszyć sie ze jeździ i na łeb nie pada. :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości