Zdjęcie klimy

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Zdjęcie klimy

Postprzez marcin2e » 5 cze 2014, o 23:58

Cześć

Jako ze nienuzywam od dlugiego czasu klimatyzacji a poza tym lozysko szumi przymierzam sie do jej zdjecia. Tym samym mam do was kilka pytan:
Ile kosztuje wymiana lozyska w sprezarce?
Czy po zdjeciu wystarczy mi nowa lapa od alternatora taka jak w golfach bez klimy i pasek?
Czy zmniejszy sie spalanie w zwiazku z brakiem obciazenia napedzania sprezarki...pasek caly czas napedza klime?

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Zdjęcie klimy

 

Postprzez trojeczkaGT » 6 cze 2014, o 00:03

jezeli jej nie uzywasz bo sprezarka nie dziala to nie musisz jej wyciagac ;p poprostu jej nie wlaczasz :D

sprezarka jest napedzana dopiero jak wlaczysz klimatyzacje przyciskiem AC, jezeli tego nie zrobisz to nie napedzania sprezarki i nie wzrasta spalanie.

ja jezdze z klima i zwrost spalania jest smiesznie maly, juz wieksze spalanie powoduje "butowanie" gazu :D
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcin2e » 6 cze 2014, o 17:16

Panowie,

Ile może kosztować wymiana łozyska w sprężarce? Jest to w ogóle opłacalne?
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Adrian123 » 12 lip 2014, o 09:19

Ogólnie naprawy sprężarek wahają się w granicach 250zł-800zł max. Kilka dni temu za uszczelnienie kompresora czyli wymiana wszystkich uszczelniaczy zapłaciłem 300zł, wymiana łożysk to będzie podobny koszt. Ogólnie jest to opłacalne, nowy kompresor kosztuje około 1200zł.
Jeżeli zdecydujesz się usunąć klimę, to trzeba wymienić łapę pod kompresorem, alternator (jest inny ma inne mocowania do nowej łapy), obydwa paski. Nie wiem jak w dieslu ale w benzynie z klimą jeden pasek napędza kompresor i alternator a drugi pompę wody i pompę wspomagania. Po usunięciu kompresora pasek zewnętrzny będzie napędzał tylko pompę wspomagania więc musi być krótszy a pasek wewnętrzny będzie kręcił alternator i pompę wody więc trzeba wymienić koło pasowe pompy wody oraz też pasek bo również będzie krótszy.
No cóż jeżeli wywalisz kompresor to oprócz tego pod maską zostanie cała masa innych gratów od klimy przewody, węże, czujniki, skraplacz, osuszacz itd. :-)
Oj tam oj tam, Vento to też golf... tylko sedan :)
Adrian123
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 08:54
Lokalizacja: Mrągowo

Postprzez pablomed » 16 lip 2014, o 14:58

marcin2e, musisz na pompę wody założyć kółko na pasek wielorowkowy ze szrotu, który będzie ją napędzał razem z alternatorem (pasek inny) . A do napędu pompy wspomy będzie drugi pasek klinowy krótszy niż ten co teraz masz.
Nie jestem pewien czy może zostać napinacz paska który teraz masz czy trzeba dać zwykłą łapę alternatora i alternatorem pasek naciągać taj jak w wersjach bez klimy (i bez napinacza),wyjdzie w praniu łapy są łatwo dostępne pasują zdaje się od 1.8
Rozważ jednak naprawę, ceny które kolega wyżej podaje nie tyczą się popularnego golfa. Znajdujesz sobie sprężarkę z gwarancją rozruchową od sprawdzonego sprzedawcy części , kosztuje 180- 250 zeta, z montażem i nowym czynnikiem w 5 stówkach można się zmieścić, a ryzyko że sprężarka będzie zła nie jest takie duże, plus koniecznie osuszacz nowy. Montujesz to w serwisie klimy absolutnie nie takim co tylko umieją nabijać czynnik ( i ludzi w butelkę), zwykle w takim warsztacie ceny za wymianę czynnika związaną z naprawą są niższe, więc w razie nawet niepowodzenia przy zmianie sprężarki koszty nie rosną astronomicznie.
Kosztów zmiany łożyska nie znam ale były o tym tematy na forum poszukaj sobie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości