Załącza się tzw. sannie przy włączonej klimatyzacji?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Załącza się tzw. sannie przy włączonej klimatyzacji?

Postprzez Skorpion » 13 maja 2014, o 09:19

Witam, czy to normalne że na załączonej klimie- manualna ,co chwilę załącza się tzw. sannie podciśnieniowe i podskakują obroty -golf 3 1.9TD, wętylatory chłodnicy uruchamiają się po włączeniu klimy ,czy ktoś wie co powoduje takie objawy, prosze o sugestie i z góry dziękuję za pomoc!
Skorpion
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 kwi 2014, o 10:01
Lokalizacja: Grudziądz

Załącza się tzw. sannie przy włączonej klimatyzacji?

 

Postprzez trojeczkaGT » 13 maja 2014, o 10:21

z tego co wiem co obroty podnosza sie nieznacznie wlasnie jak na ssaniu ale jest to jednorazowe tzn jak jest wlaczona klima to obroty sa lekko wyzsze niz jak nie ma wlaczonej klimatyzacji.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radi » 13 maja 2014, o 19:54

Wentylatory tez powinny chodzić na włączonej klimie
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Skorpion » 13 maja 2014, o 20:07

zgoda,ale te sannie co chwilę się włącza i wyłącza,tzn. skaczą obroty na załączonej klimie????, gdy odepnę kostkę od elektrozaworu podciśnienia sanie przestaje szaleć,klima nadal działa. Gdy silnik zimny po odpaleniu(wszystko podłączone) klima wyłączona-to muszę dodać trochę gazu by załączyło się sannie. Podejrzewam że może broi przekaznik pradu, lub czujnik temperatury???(brązowy na króćcu), weżyki sa całe, a nie chcę kupować wiadra części by to wybadać. ???
Skorpion
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 kwi 2014, o 10:01
Lokalizacja: Grudziądz


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości