Wysoka temp silnika + zimny nawiew

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Wysoka temp silnika + zimny nawiew

Postprzez Wojtassio » 5 sty 2014, o 13:47

Witam,

mam następujący problem z moim Golfem 3. Po przejechaniu stosunkowo krótkiego dystansu po mieście (wystarczą ok 2 km) temperatura pokazuje ponad 100 stopni. Do tego co jeszcze bardziej dziwne - załączony nawiew zamiast dawać ciepłe powietrze, daje całkowicie zimne. Co może być przyczyną?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam :-)

/Edit: Dodam jeszcze, że pomimo tak wysokiej temp wiatrak się nie włącza.
Wojtassio
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 13:41
Lokalizacja: Olsztyn

Wysoka temp silnika + zimny nawiew

 

Postprzez nitek » 5 sty 2014, o 14:34

prawdz czy przewody wodne sa twarde jak tak to moze byc uszczelka pod glowica a jesli chodzi o nawiew to mozesz miec do wymiany nagrzewnice
KONSERWACJA PODWOZIA ,SPAWANIE UKŁADÓW WYDECHOWYCH 691-123-441
Avatar użytkownika
nitek
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 22 mar 2009, o 18:04
Lokalizacja: Legnica

Postprzez Wojtassio » 5 sty 2014, o 15:53

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie sprawdziłem - miałem ubytek płynu chłodniczego - nieco ponad litr. Dolałem, wszystko śmiga, wiatrak się załącza, nawiew ciepły też działa. Przewody są nieco twarde (szczególnie ten, który wychodzi z dołu zbiornika wyrównawczego), ale można je ścisnąć w dwóch palcach. Wszystkie są gorące.

Tak czy siak moje pytanie brzmi: co ma wspólnego ubytek płynu chłodniczego do ciepłego nawiewu i dlaczego wcześniej przy wysokiej temperaturze w ogóle nie załączał się wiatrak?

Tak czy siak problem póki co zażegnany, ale i tak na dniach trzeba będzie odwiedzić mechanika, niech sprawdzi skąd ten płyn ucieka.

W miarę możliwości proszę o odpowiedź na pytanie, jestem zwyczajnie ciekaw, jaka jest zależność między tym wszystkim, a nie ukrywam, że moja wiedza na temat samochodów jest ograniczona :P
Wojtassio
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 13:41
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez K7 » 5 sty 2014, o 16:43

Wojtassio, ubytek płynu do nawiewu ma duzo współnego poniewaz jesli masz niedostatecznie duzo płynu chłodniczego to nie dostanie się on do nagrzewnicy nie wypełni jej przez co tez nie nagrzeje i z nawiewów nie poleci ciepłe powietrze ;)

analogicznie dziala czujnik.. musi byc zanurzony w cieczy aby wskazywac dobrą temperaturę, jesli płynu jest mało to nie jest zanurzony i wskazuje błędne dane " nie wie" jaka jest temperatura przez co nie włączy wentylatora :-)
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Wojtassio » 5 sty 2014, o 17:10

Dzięki K7, już wszystko jasne :) Łapaj "pomógł"

Temat do zamknięcia.
Wojtassio
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 13:41
Lokalizacja: Olsztyn


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości