wymiana nagrzewnicy , potrzebna ?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

wymiana nagrzewnicy , potrzebna ?

Postprzez dbdgonzo » 2 cze 2013, o 21:30

Witam .
od jakiegoś czasu zaczynam obserwować objawy walniętej nagrzewnicy : tłuste szyby i chyba ucieka płyn . Z nawiewów daje gorące powietrze aż parzy co mnie trochę dziwi , nie leci z nich para , śmierdzi tak jakby płynem ,ale nie jestem do końca pewien , jednak jak dam na ciepłe powietrze to czuć zapach .
Do tego martwi mnie nagrzewanie się tapicerki .
Jest jakiś sposób na 100% stwierdzenie ,że walnięta jest nagrzewnica ? nie chcę jej wyciągać na darmo , bo zwyczajnie nie mam na to czasu .
Avatar użytkownika
dbdgonzo
Czytacz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 19:01
Lokalizacja: DZG
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

wymiana nagrzewnicy , potrzebna ?

 

Postprzez scyzormks » 3 cze 2013, o 08:08

Tak to sa objawy konczacej sie nagrzewnicy. Ja miałem do tego ze para zaczeła mi uciekac pod kierownica a u pasazera pod nogami było mokro. Najgorzej jest jak sie w czasie jazdy totalnie rozleci. Cały płyn ci ucieknie do srodka a wysuszyc to ok 1.5 tygodnia masakra nie zwlekaj z wymiana
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez daniel9415 » 3 cze 2013, o 14:51

scyzormks napisał(a):Tak to sa objawy konczacej sie nagrzewnicy. Ja miałem do tego ze para zaczeła mi uciekac pod kierownica a u pasazera pod nogami było mokro. Najgorzej jest jak sie w czasie jazdy totalnie rozleci. Cały płyn ci ucieknie do srodka a wysuszyc to ok 1.5 tygodnia masakra nie zwlekaj z wymiana


Miałem dokładnie tak jak mówisz, podczas jazdy Mi wyciekło wszystko na dywaniki, a co najgorsze to była zima, całą jeździłem bez ogrzewania. Godzina 23 w nocy wracam od dziewczyny nagle jebs i po nagrzewnicy, mokro wszędzie itp. Dobrze że miałem żabę to węże na krótko połączyłem i dojechałem jakoś. Zrób tak właśnie, jak nie masz czasu tego robić, zepnij na krótko węże i po sprawie.
Avatar użytkownika
daniel9415
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 23:39
Lokalizacja: Młynary

Postprzez łukasz1983 » 3 cze 2013, o 14:54

dbdgonzo, Wymieniaj ani sie nie zastanawiaj.
Bo jak piszą koledzy jak ci dupnie podczas jazdy to nie ciekawie będziesz miał,zgubisz płyn chłodniczy i zarypiesz silnik (przegrzeje się).
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rastamaniek » 3 cze 2013, o 17:26

Na pocieszenie dla autora tematu dodam - ciesz się, że jest lato :)

sry za offtop
rastamaniek
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 19 lut 2011, o 23:50
Lokalizacja: Wyszków Mazowieckie

Postprzez dbdgonzo » 3 cze 2013, o 21:55

po wypłacie kupię i się za to zabieram , przy okazji zmienię płyn i termostat , bo ciągle otwarty jest .
Nie pociesza mnie to , bo u mnie jest jak w amazońskiej dżungli ( dolnośląskie )
Avatar użytkownika
dbdgonzo
Czytacz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 19:01
Lokalizacja: DZG
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rastamaniek » 3 cze 2013, o 22:55

to wyobraź sobie, że wymieniasz to przy -10 i wszystkie plastiki aż trzeszczą a w ręce zimno :mrgreen:
rastamaniek
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 19 lut 2011, o 23:50
Lokalizacja: Wyszków Mazowieckie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości