Wentylatory nie działają.

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Wentylatory nie działają.

Postprzez eduardoo » 20 paź 2021, o 11:27

Witam, proszę mi podpowiedzieć co zrobić. Nabijałem klimatyzację niedawno i powiedziano mi, że nie kręci się większy wentylator. Po odgrzybieniu klimatyzacji gdy już chwilę chodził obieg zamknięty, okazało się że drugi wentylator też przestał się kręcić, a klimatyzacja przestała chłodzić. Powiedziano mi, że nie chłodzi bo się wentylatory nie kręcą, a powinny. Czy rzeczywiście klimatyzacja nie chłodzi przez te wentylatory? Jak sprawdzić te wentylatory?
eduardoo
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 paź 2021, o 11:11
Rocznik: 0
Silnik: 1.9
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wentylatory nie działają.

 

Re: Wentylatory nie działają.

Postprzez ugczibugczi » 13 mar 2024, o 10:53

Tak, wentylatory chłodnicy są istotne dla prawidłowego działania klimatyzacji w samochodzie. Wentylatory te odpowiadają za zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza przez chłodnicę klimatyzacji i chłodnicę silnika, co jest niezbędne do skutecznego chłodzenia układu klimatyzacyjnego.

Jeśli wentylatory chłodnicy nie działają poprawnie, może to prowadzić do problemów z klimatyzacją, szczególnie podczas jazdy w warunkach miejskich lub w ruchu z niską prędkością, gdy naturalny przepływ powietrza jest ograniczony.



_________________________
https://otomedi.pl/ranking-past-do-zebo ... najlepsza/
ugczibugczi
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lip 2023, o 14:53
Rocznik: 1999
Silnik: 424
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości