Wentylator chłodnicy jak wymienić i gdzie kupić.

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Wentylator chłodnicy jak wymienić i gdzie kupić.

Postprzez Acree » 22 cze 2011, o 16:58

Witam serdecznie. Na wstepie chciałam dodać iż zostalam pare dni temu posiadaczką Golfa 3jki niestety niezadbanego w ogóle. Jako, że mam ambicję doprowadzić go do normalnego stanu i mieć jako takie pojęcia na temat tego czym będe jeździć postanowiłam się zarejestrować na forum.

Golf 3 benzyna, z 92roku. silnik 1,8. Po kilku stłuczkach, ale wyklepany w miare :>
Poprzedni właściciel niestety o auto nie dbał w ogóle, ba miał nawet przebłyski genialności co by do układu hamulcowego wodę lać :)
I tak autko wczoraj przyjechało od znajomego mechanika po odpowietrzenie i wyczyszczeniu układu hamulcowego jednak znać o sobie dała kolejna usterka.

Mianowicie mam spalony silnik wentylatora od chłodnicy :< Nie jest to na pewno czujnik, bo testowaliśmy go. Po wpięciu nowego bezpiecznika i zrobieniu "spinki" na czujniku wentylator się chwilę obraca, ale z silniczka wydobywa się dymek, a bezpiecznik się pali.

Mam teraz dwa pytania.
Gdzie najlepiej kupić nowy wiatrak/sam silnik.
Allegro? Szrot? Szukać u kogoś?
Czy jest sens w ogóle kupować używkę?
Czy nie ma innej opcji wymiany tego jak rozebranie praktycznie przedniego pasa auta? Wolałabym by to poszło jakoś szybciej, a nie pół auta rozkrecac i spuszczac płyn chłodniczy :<
Bardzo prosiłabym o porady fachowców :)

Chciałabym tez nie wydac za duzo bo po tym czeka mnie jeszcze rozrząd, nowe opony, filtry powietrza, oleju, montaż gazu i może kiedyś nowy lakier bo bezbarwny odpryskuje strasznie...
Acree
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 16:48
Lokalizacja: Wieluń

Wentylator chłodnicy jak wymienić i gdzie kupić.

 

Postprzez K@mil » 22 cze 2011, o 17:28

Acree napisał(a):Gdzie najlepiej kupić nowy wiatrak/sam silnik.
Allegro? Szrot? Szukać u kogoś?
Czy jest sens w ogóle kupować używkę?


Jak chcesz autem jezdzic (nie na handel) to kupuj tylko nówke. Mialem ten sam dylemat ale kupilem nowy a dlaczego ? 1) Cena uzywany chca za szrotach 70zl a nówka w sklepie dawalem 120zl a po 2) nowy jest na gwarancji 2letniej a z uzywanym nigdy nic nie wiadomo za pare dni moze dzialac jak stary albo wogole.

Co do montazu to plyn spuścić trzeba (odrazu wymien sobie na nowy bedziesz wiedziala co masz na zime a moze teraz jest woda :P ) a co do rozbierania calego przodu bo jak nie ma klimy to mozna i bez odkrecania chłodnicy tylko trzeba sie nagimnastykować zeby go wyciągnąć wiec nie wiem czy warto (z reguły wyciąga sie tez chlodnice)

Acree napisał(a):Chciałabym tez nie wydac za duzo bo po tym czeka mnie jeszcze rozrząd, nowe opony, filtry powietrza, oleju, montaż gazu i może kiedyś nowy lakier bo bezbarwny odpryskuje strasznie...


Rozrząd przy 1.8 nie jest mocno drogi :P polecam firmy SKF a paski Continental/Gates
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Acree » 22 cze 2011, o 17:38

Dzięki wielkie.
Autkiem właśnie chciałabym jeździć, ba jest to moje pierwsze auto, prawo jazdy zdałam dopiero tydzień temu i chciałabym by autko posłuzyło na dłużej bo zgnite jest malutko w porównaniu z większością golfów jakie widziałam. Wystaczy, że kupie nowke na allegro czy lepiej szukac po jakiś sklepach okolicznych?

Niestety wiem, że w chłodnicy znajduje się na pewno jakaś ilość wody, mój brat rozumkiem nie grzeszył także i to będzie trzeba wymienić.

Sama się za to zabierac nie będę, dam znajomego do roboty, a ja sobie będę podglądać, zawsze to sie człowiek czegoś nauczy.

Rozrząd pewnie dopiero koło sierpnia bo narazie leże z kasą.
Acree
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 16:48
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez K@mil » 22 cze 2011, o 17:45

Acree napisał(a):Wystaczy, że kupie nowke na allegro czy lepiej szukac po jakiś sklepach okolicznych?


To zalezy mozesz isc najpier do sklepu i zobaczyc jaka cena jak bedzie jakoś wieksza niz na allegro wtedy z allegro zamowic (ja tak zrobilem bo przesylka byla droga)

wyszlo mnie na zero,
Acree napisał(a):Niestety wiem, że w chłodnicy znajduje się na pewno jakaś ilość wody, mój brat rozumkiem nie grzeszył także i to będzie trzeba wymienić.


No to odrazu kupic plyn do chlodnicy albo koncentrat (6litrów musisz mieć, zostanie troszke na dolewki)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Acree » 22 cze 2011, o 17:51

Pytanko male.
Zamiennik czy oryginał?
Acree
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 16:48
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez Pan Kleks » 22 cze 2011, o 18:16

Acree,
ja wybrałem zamiennik
2 lata temu w mojej trójce padł silnik od wentylatora.
kupiłem nowy zamiennik od tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/wentylator-vw-golf-ii ... 63237.html
Polecam sprzedawcę (ponad 7600 pozytywów, tylko 4 negatywne)
Produkt też OK

pozdrawiam serdecznie - pan Kleks
Pan Kleks
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 10:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez michaal » 22 cze 2011, o 20:22

Co do wentylatora poszukaj na miejscu w sklepach jakby coś nie pasowało to zawsze można wymienić albo jakby coś było popsute to zawsze bliżej aby oddać na gwarancji. Najlepiej najpierw poszukać na allegro a później zorientować się w sklepach. Jak wyjdzie porównywalnie to zawsze lepiej kupić na miejscu.

Co do oryginału to może bardzo drogo kosztować. A po drugie część sklepów ma w ofercie oryginalne części i mogą sprawdzić ofertę oryginalnych.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez pablomed » 22 cze 2011, o 22:43

Acree, jesli masz gdzieś w pobliżu szrot to możesz bezpiecznie kupowac na szrocie, bardzo łatwo go sprawdzić na miejscu koszt to ok 7-8 dych. Napewno pomogą ci dobrać na szrocie ma mieć wtyczkę taką samą jak ma twój stary bo mogą się różnic ilością biegów i co za tym idzie wtyczką i tyle w temacie. Wymiana jest dość trudna, opisy znajdziesz na forum ale trzeba zderzak ściągać i odkręcić chłodnicę można nie odłączac wezy od niej
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Pan Kleks » 23 cze 2011, o 06:04

pablomed napisał(a):Acree, Wymiana jest dość trudna, opisy znajdziesz na forum ale trzeba zderzak ściągać i odkręcić chłodnicę można nie odłączac wezy od niej


na Twoim miejscu nie kupowałbym na szrocie. Zamiennik jest tańszy niż oryginał ale (moim zdaniem) o niebo lepszy od szrotowego. A jak ten ze szrotu padnie Ci za 4 miesiące? Gdyby wymiana była prosta, bez demontażu zderzaka i chłodnicy to możesz kupić byle co, ale jak coś w autku robisz, zwłaszcza, gdy nie da się tego zrobić łatwo w kilkanaście minut - to rób z postanowieniem żeby przez najbliższe miesiące (lata) mieć już ten problem "z głowy"

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks
Pan Kleks
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 10:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Acree » 23 cze 2011, o 09:23

Z tego co sie dowiedziałam, auto po wypadku miało wymieniany wiatrak. Jakieś dwa lata temu myślę...
I niestety w związku z tym są podobno pourywane jakieś tam oryginalne zaczepy i trzeba go przyczepiać jakoś po swojemu...
Acree
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 16:48
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez Pan Kleks » 23 cze 2011, o 09:33

Acree napisał(a): ...są podobno pourywane jakieś tam oryginalne zaczepy i trzeba go przyczepiać jakoś po swojemu...


może da się w tym układzie nowy "zamocować" jakimś patentem bez demontażu zderzaka i chłodnicy ;-) .
w takim razie - leć po najniższych kosztach - używka ze szrotu

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks
Pan Kleks
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 10:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Acree » 23 cze 2011, o 11:24

Dziekuje bardzo za odpowiedzi w nastepnym tygodniu przelece po szrotach i dam znac co znalazlam i w jakich cenach oczywiscie.


Ten obecny trzyma się mocno, więc myśle, że da się i kolejny jakoś tam podczepić. Aczkolwiek wątpie by obyło się bez zdjęcia zderzaka.

Po wszystkim także napisze jak to wyglądało.

W aucie czeka mnie duzo roboty, także co rusz będe pewnie zakladac nowe wątki w różnych działach, albo podczepiać się pod wczesniejsze/czytać bo nawet lakier trzeba poprawić i wnętrze. :)
Acree
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 16:48
Lokalizacja: Wieluń

Następna strona

- - - https://slubne.pl/suknie-slubne/



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości