Tylko ciepłe powietrze

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Tylko ciepłe powietrze

Postprzez Badi » 6 mar 2009, o 19:57

Mam taki problem że w moim golfie leci tylko ciepłe powietrze. Jak przełączam na zimne to i tak leci ciepłe. Może ktoś wie o co chodzi???
Badi
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Tylko ciepłe powietrze

 

Postprzez Leito » 6 mar 2009, o 20:28

Może coś z linką przy pokrętle... A pokrętło od temperatury chodzi normalnie? tzn płynnie
Leito
Members
 
Posty: 1528
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Janówko k. Brodnicy
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez marcinkoz2910 » 6 mar 2009, o 20:44

Badi, na początek rozbierz panel przedni ten gdzie są pokrętła i sprawdź czy jakaś linka się nie poluzowała, urwała lub coś sie nie zniszczyło, dalej jeśli nic to linki są umocowane w dolnej części gdzie pasażer ma nogi tam jest cała ta komora gdzie rozdziela się powietrze i zasysa się też ciepłe i zimne czy tam nie odpadło coś

jesli dalej nic to trzeba będzie rozebrać tą komorę i tam zobaczyć czy przegroda uszczelniona gąbką nie wykruszyła się ze starości
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Blaszak » 24 gru 2009, o 15:51

To i ja się podepnę, gdyż mam ten sam problem. Prze ostatnie dosyć ostre mrozy (-19st) moja Golfina zamarzła na amen. Po dwóch dniach przyszła odwilż i ... autko odpaliło. Niby wszystko ok, ale mam problem z nawiewem - obojętnie, czy pokrętło jest na czerwonym polu czy na niebieskim i tak dmucha ciepłym powietrzem. Dobrałem się do 'zaplecza' tych pokręteł - wszystkie linki prawidłowo przymocowane, jednak samo pokrętło gdy wchodzi na czerwone pole zaczyna jakby ciężko chodzić. Dodam, że teraz ciepłe powietrze jest dosyć konkretne, ciepełko jakiego nigdy nie miałem, ale zimnego brak. Czy to możliwe, że przez te mrozy coś tam odpadło? Jak dostać się do tej przepustnicy regulującej temperaturę w przypadku gdy od strony pasażera mam airbaga? Jak to zdemontować?
Avatar użytkownika
Blaszak
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 21:02
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez cezet » 27 sty 2010, o 15:42

Czy pisząc że linki masz prawidłowo przymocowane, masz na myśli to że są przymocowane zapinkami. Ja miałem taki sam problem i miałem pourywane plastiki gdzie mocuje się linki zapinkami (przy panelu sterowania nawiewem) wymieniłem panel pozapinałem wszystkie linki i działa jak ta lala.
cezet
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 14:12
Lokalizacja: Kożuchów


- - - https://www.motoewolucja.com/



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron