Szybkie nagrzewanie

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Szybkie nagrzewanie

Postprzez galakty » 9 sty 2013, o 17:54

Może to dziwne, zazwyczaj silniki grzeją się za wolno, a ja mam problem bo za szybko :D

Po przejechaniu zaledwie kilku kilometrów temperatura dochodzi do 90 stopni, z nawiewów bucha gorącem, no zima jest i tak szybko? Ja nie narzekam, parę minut i mi cieplutko jest, ale mam obawę ...

Skoro tak szybko się nagrzewa, to może się przegrzewa? Temperatura niby nie przekracza 90 stopni, ale może być walnięty czujnik bądź ta wskazówka jest przyblokowana .. I boję się, że temperatura przekracza te 90 stopni i mi się zagotuje. Po otwarciu wlewu od płynu chłodniczego leci malutki dymek, nie wiem czy tak ma być. Nie bucha żadnym ciśnieniem, nie ma kłębów pary, tylko troszeczkę.

Zastanawia mnie to, bo Golf ojca po takiej trasie ma zaledwie 70 stopni, a nieraz i 60 . A u mnie już 90 ..
galakty
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 15:49
Lokalizacja: Toruń

Szybkie nagrzewanie

 

Postprzez trojeczkaGT » 9 sty 2013, o 18:10

ciesz sie ;p ja po jezdzie 20 km mam ok 75 C haha
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez galakty » 9 sty 2013, o 18:32

No ja nie wiem co z nim jest :D Tak bucha gorącem że masakra, boję się że wskaźnik mi źle pokazuje :D Żeby tak szybko się nagrzewał to pierwszy raz widzę w życiu.
galakty
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 15:49
Lokalizacja: Toruń

Postprzez prezesik » 9 sty 2013, o 18:35

Może termostat się zawiesił w pozycji "zamknięty". Ciekawe jak będzie przy temp 15 stopni na zewnątrz.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablomed » 9 sty 2013, o 20:05

galakty, ręką oceń temperaturę dolnego węża chłodnicy po pełnym rogrzaniu silnika, jeśli jest goracy jak i górny to termostat się otwiera i póki silnik sie nie przegrzewa to raczej wszystko jest ok. Możesz sprawdzić czy własciwy jest kąt wyprzedzenia zapłony, o ile to wogóle benzynowiec. Powinieneś wpisać w profilu typ silnika zamiast tego śmiesznego cdn albo napisać jaki masz silnik w temacie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez galakty » 9 sty 2013, o 20:42

Wiem przepraszam, założyłem konto gdy szukałem samochodu w wakacje a teraz dopiero tu siedzę.

Silnik to benzyniak 1.6 75km.
galakty
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 15:49
Lokalizacja: Toruń

Postprzez michaspasta » 10 sty 2013, o 17:30

tak jak kolega wyżej napisał sprawdź temperaturę węży no ale jeśli ta temperatura cię martwi to dla spokoju możesz wymienić termostat , koszt niewielki ale za to śpisz spokojnie :hyhy:
michaspasta
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 kwi 2012, o 15:44
Lokalizacja: ZAMOŚĆ [LZA]


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości