Szumiąca klima

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Szumiąca klima

Postprzez krzysiogol » 24 lis 2013, o 23:58

Witam.

Gdy klimatyzacja jest wyłączona strasznie szumi. Po jej włączeniu szumienie zanika.
Moje pytanie jest takie:czy bardziej opłaca sie naprawa (zapewne jakieś łożysko) czy tez może zakup używanej sprężarki?
Dodam, ze nie mam możliwości zdjęcia paska z klimy - konieczność zakupu innego altka.

Pozdr
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Szumiąca klima

 

Postprzez pablomed » 1 gru 2013, o 20:48

łożysko koła pasowego sprężarki jeden z tematów miąłeś dwa poniżej http://www.golf3.pl/topics40/jakie-lozy ... t62316.htm
a to że nie możesz paska zdjąć - to jakieś nieporozumienie, nawet jak założyłeś alternator bez możliwości napinania to jakoś ten pasek chyba jest napinany, czyli napinacz albo nie wiem jak tam masz kombinowane. Altek też możesz odkręcić dla zdjęcia paska,
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez krzysiogol » 4 sty 2014, o 23:24

Niestety jest problem z założeniem paska.
W tych silnikach (albo i nie tylko) występowały dwa rodzaje mocowań altka, bardziej do góry i bardziej w dół.

Gdybym chciał ominął sprężarkę musiałbym zmienić także rodzaj altka - krótszy pasek nie rozwiązuje tego problemu.

Zastanawiam się tylko czy wymiana łożyska jest dosyć kosztowna i bardziej opłacalna niż wymiana sprężarki?
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości