Szron w środku

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Szron w środku

Postprzez krumpel225 » 9 gru 2012, o 22:31

Witam. Jestem nowy na forum. Zauważyłem ostatnio jedną rzecz. Jechałem w trasę z czterema osobami (czyli było 5 osób i jeszcze trochę sprzętu) Włączyłem ogrzewanie na full i po jakimś czasie zaczął powstawać szron na szybach od wewnątrz. Zaczęliśmy to zdrapywać i normalnie śnieg się sypał. W trakcie postoju wyszliśmy wszyscy z auta i jak wróciliśmy to już tego na szybach nie było. Wcześniej tego nie zauważyłem ale zwykle jeżdżę sam. Czy to wina tego że było nas 5 osób i od oddychania tak dziwnie parowało czy od czego innego to może być ??? Mieliście może tak. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
krumpel225
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 22:27
Lokalizacja: Polska

Szron w środku

 

Postprzez prezesik » 10 gru 2012, o 17:11

Każdy oddycha, szyby parują - to jak najbardziej normalne przy takiej liczbie osób w aucie i niskiej temperaturze na zewnątrz.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez krumpel225 » 10 gru 2012, o 21:58

Na pewno to jest normalne ??? Bo jakby to była sama para to jeszcze ok, ale żeby śnieg to lekka przesada, jeszcze ogrzewanie chodziło. Miał ktoś podobną sytuację ???
krumpel225
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 22:27
Lokalizacja: Polska

Postprzez pablomed » 12 gru 2012, o 09:45

oczywiście, nie możemy być na odległość pewni ale 5 sapiących osób w mokrych butach musi zrobić swoje jeśli chodzi o wilgoć w aucie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez PabloSBT » 21 gru 2012, o 20:18

to jest jak najbardziej normalne jak jedzie tyle osób i jeszcze jak włączyłeś ogrzewanie na full różnica temperatur robi swoje :) jeśli samochód ma dłużej postać to trzeba wywietrzyć w środku wtedy nie będzie marznąć od środka :)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez Emiczka » 21 gru 2012, o 20:33

Normalna rzecz zimą. Nawet jak na chuchasz i wyjdziesz z auta i wsiądziesz to od środka szyby będą zamarznięte. Jak kolega pisał wyżej żeby tego nie było należy wywietrzać auto. :-)
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez slawek5t » 21 gru 2012, o 20:42

Emiczka napisał(a):Jak kolega pisał wyżej żeby tego nie było należy wywietrzać auto.

Ja minute przed zatrzymaniem się już wyłączam ogrzewanie aby choć troche sie ochlodziło.
I jeszcze nigdy nie miałem od środka szronu.
Ale np sucha podłoga, szczelna cała buda oraz świeży filtr kabinowy też są bardzo ważne.

lecz fakt jest taki że przy 5 osobach nie bedzie juz tak idealnie.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez prezesik » 21 gru 2012, o 20:51

Emiczka napisał(a):Jak kolega pisał wyżej żeby tego nie było należy wywietrzać auto. :-)
Polecam założenie owiewek na przednie szyby - śniegu/deszczu Ci do środka nie naleci, a za to przy uchylonych szybach ok. 1 cm będzie dobra wentylacja auta.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości