Pytanie skierowane do użytkowników klimatyzacji

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Pytanie skierowane do użytkowników klimatyzacji

Postprzez killah » 18 lip 2010, o 14:01

napiszcie proszę ile wam wzrasta spalanie/100 przy włączonej klimie
killah
 

Pytanie skierowane do użytkowników klimatyzacji

 

Postprzez Smolak » 18 lip 2010, o 16:55

zadałeś bardzo trudne pytanie ha ha
na pewno więcej pali - sprężarka dość mocna i po mieście włącza się wentylator
trzeba by zrobić teścik w izolowanych warunkach bo np jazda bez kilmy to pewnie jazda przy otwartych oknach czyli wolniej na trasie (pogłębi różnicę) a w mieście tak samo 50 km/h, ma też znaczenie temperatura zewnętrzna bo jak spadnie poniżej 22 stopni a na klimie masz 22 st to robi się równowaga i pewnie przy upałach jakie były spalanie dużo więcej wzrasta itd
raz w telewizji zrobili test ale nie na spalanie tylko ''zatruwanie'' środowiska - wyszło bez różnicy wydalanie co2 z klimą i bez
klima na pewno lekko podnosi spalanie ale odwrotnie proporcjonalnie do mocy silnika - im słabszy tym więcej pali , a na mocnym nie widać różnicy i wg mnie tak ponad 130 KM to prawie bez różnicy, i moment obrotowy ma znaczenie jak się stoi na luzie - diesel'e mają łatwiej a benzynka mała podnosi obroty
ktoś z silnikiem 1,6 mógłby zrobić teścik i ktoś z 2,0 i ktoś z 1,9 tdi w jeździe mieszanej ...
sam niecierpliwie poczekam na wyniki

ps
zrobiłeś klimę ?
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 18 lip 2010, o 17:14

Smolak napisał(a):zadałeś bardzo trudne pytanie ha ha
na pewno więcej pali - sprężarka dość mocna i po mieście włącza się wentylator
trzeba by zrobić teścik w izolowanych warunkach bo np jazda bez kilmy to pewnie jazda przy otwartych oknach czyli wolniej na trasie (pogłębi różnicę) a w mieście tak samo 50 km/h, ma też znaczenie temperatura zewnętrzna bo jak spadnie poniżej 22 stopni a na klimie masz 22 st to robi się równowaga i pewnie przy upałach jakie były spalanie dużo więcej wzrasta itd
raz w telewizji zrobili test ale nie na spalanie tylko ''zatruwanie'' środowiska - wyszło bez różnicy wydalanie co2 z klimą i bez
klima na pewno lekko podnosi spalanie ale odwrotnie proporcjonalnie do mocy silnika - im słabszy tym więcej pali , a na mocnym nie widać różnicy i wg mnie tak ponad 130 KM to prawie bez różnicy, i moment obrotowy ma znaczenie jak się stoi na luzie - diesel'e mają łatwiej a benzynka mała podnosi obroty
ktoś z silnikiem 1,6 mógłby zrobić teścik i ktoś z 2,0 i ktoś z 1,9 tdi w jeździe mieszanej ...
sam niecierpliwie poczekam na wyniki

ps
zrobiłeś klimę ?


jutro jadę na serwis i pytam z ciekawości :D a rozpisałeś się kolego fest :D mi chodzi o takie bardzo orientacyjne pomiary.
killah
 

Postprzez shibbyOP » 18 lip 2010, o 22:04

killah, mi wyszło gdzieś 2l gazu na 100km przy jeździe w mieście i upałach rzędu 34-36 stopni na dworze, niby dużo i niedużo ale jazda w takie upały po mieście z klimą bezcenna.
Avatar użytkownika
shibbyOP
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 27 gru 2008, o 11:30
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rafal_z_ph » 19 lip 2010, o 12:27

Przy moim diselku TDI jakieś 1-1,5l/100 km więcej pali w cyklu mieszanym, w mieście nawet o 2,5l/100 km :cry: (z klimą włączoną to jakby mu zabrało kilkanaście koni spod maski, żeby jeździ w miarę dynamicznie to ciągle but do podłogi :zdegustowany: ), na trasie to nie ma prawie różnicy :hyhy:
rafal_z_ph
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 10 gru 2007, o 22:42
Lokalizacja: Pomieczynska Huta/Kaszuby

Postprzez killah » 19 lip 2010, o 20:30

nabiłem dzisiaj klimę
nie było żadnych nieprawidłowości ale jutro mam jeszcze raz przyjechać

to normalne że jak daje nawiew na szybę przy takiej pogodzie jak dzisiaj (zimno i deszczowo) to mi się robi jakby szron od zewnątrz?
killah
 

Postprzez Smolak » 19 lip 2010, o 21:09

killah, to normalne że jak daje nawiew na szybę przy takiej pogodzie jak dzisiaj (zimno i deszczowo) to mi się robi jakby szron od zewnątrz?

dziwne, klima ma za zadanie lepiej osuszyć szyby , czy aby na pewno szron od zewnątrz ? czy w środku para ? , jaka temperatura na zewnątrz a jaka ustawiona w środku ?
zawsze obieg powietrza ''z zewnątrz''
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 19 lip 2010, o 21:12

Smolak napisał(a):killah, to normalne że jak daje nawiew na szybę przy takiej pogodzie jak dzisiaj (zimno i deszczowo) to mi się robi jakby szron od zewnątrz?

dziwne, klima ma za zadanie lepiej osuszyć szyby , czy aby na pewno szron od zewnątrz ? czy w środku para ? , jaka temperatura na zewnątrz a jaka ustawiona w środku ?
zawsze obieg powietrza ''z zewnątrz''


z zewnątrz się osad zrobił Na początku myślałem że to od środka ale nie. Jest wilgoć na szybie od zewnątrz.

obieg powietrza z zewnątrz klima na 4tym biegu manualna na szybe

to raczej od zimna się tam skropliła woda ale niech się ktoś wypowie
killah
 

Postprzez Smolak » 19 lip 2010, o 21:22

pewnie mocno schłodziłeś szybę a na zewnątrz jakieś 20 st i skropliło się - efekt jak przemarzanie ścian w zimie tylko odwrotnie , skrapla się w domu
ale co cię obchodzi co na zewnątrz , ważne że klima działa i jest chłodno i sucho w środku :)
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 19 lip 2010, o 21:29

Smolak napisał(a):pewnie mocno schłodziłeś szybę a na zewnątrz jakieś 20 st i skropliło się - efekt jak przemarzanie ścian w zimie tylko odwrotnie , skrapla się w domu
ale co cię obchodzi co na zewnątrz , ważne że klima działa i jest chłodno i sucho w środku :)


no tak ale troszkę to przeszkadza w jeździe.

ciekawe jak to będzie się w upały sprawować. pewnie nie będzie problemu takiego. bo przy takiej pogodzie jak dziś to raczej klimy się nie włącza na zimno bo jest dostatecznie chłodno. jutro ma być cieplej to sprawdzę.
killah
 

Postprzez Smolak » 19 lip 2010, o 21:39

bo równie ważna kwestia to korzystanie z klimy
jak jest 20 na zewnątrz to daję 18-20 w środku
jak jest 27 na zewnątrz to 20-24 w środku
jak jest 35 na zewnątrz to 24-28 w środku
staram się nie za dużą różnicę temperatur robić, ale jak wskoczę po tenisie to wiadomo że z 10 min na ''full'' leci ha ha
większe różnice powodują różne ''dolegliwości'' - człowieka i golfa
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 19 lip 2010, o 21:42

Smolak napisał(a):bo równie ważna kwestia to korzystanie z klimy
jak jest 20 na zewnątrz to daję 18-20 w środku
jak jest 27 na zewnątrz to 20-24 w środku
jak jest 35 na zewnątrz to 24-28 w środku
staram się nie za dużą różnicę temperatur robić, ale jak wskoczę po tenisie to wiadomo że z 10 min na ''full'' leci ha ha
większe różnice powodują różne ''dolegliwości'' - człowieka i golfa


tak ale masz klimatyzację automatyczną. przecież sobie termometru koło lusterka nie przyczepię :D

co do dolegliwości to powiem Ci że mnie oczy szczypią i spać mi się chce. Wiem że nie można walić klimy na pysk ale dzisiaj wyjątkowo musiałem się nacieszyć. :)
killah
 

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron