PYTANIE CO DO KLIMY???

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

PYTANIE CO DO KLIMY???

Postprzez VWARNI » 3 cze 2008, o 20:25

Witam mam takie pytanie. Mam golfa z manualna klima i wiem ze jak sie włącza klime to razem z nia włacza sie wentylator od chłodnic,ale.....Zauwazylem ostatnio ze czesto włacza sie on chyba na 2 bieg np.dzis: wsiadłem do auta fakt ze stało poł dnia na słoncu i była nagrzana jak patelnia ale odpaliłem auto i klime i wsumie po paru sekundach wentylator właczył sie na 2 bieg bo wtedy chodzi jak odkurzacz i przejachałem przez poł miasta jakies 8 Km i wsumie ciagle wentylator chodził na wysokich obrotach???? I mam takie pytanie czy top jest normalne bo z tego co pamietam to rok temu raczej bardzo zadko sie włączał na 2 bieg nawet jak w korkach stałem???
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

PYTANIE CO DO KLIMY???

 

Postprzez pawel_ns » 3 cze 2008, o 20:27

u mnie w sumie tez sie wlacza i chodzi glosniej niz zwykle ale z tego co widze jest to spowodowane tymi upalami bo w normalne dni chodzi ciszej
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez PiJey88 » 3 cze 2008, o 22:17

to raczej nie jest normalne, u mnie się włącza bardzo zadko, np jak toje w korku przy 30 stopniach
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez VWARNI » 3 cze 2008, o 23:07

Własnie umnie w ostatnim sezonie tez sie czasem włączał na 2 bieg ale czasem na chwile a nie jak teraz coraz czesciej a dzis to juz cały czas :-( Bo ogolnie wentylator chodzi cały czas na klimie tylko normalnie na 1 biegu prawda???I normalnie na 1 biegu to ja go prawie nie słysze a na 2 biegu to wyje jak odkurzacz??? ps.A wogole jakie macie obroty silnika na klimie bo ja nie mam wsumie zadnej roznicy jak patzre na obrotomierz to zawsze mam te 850 do 900 ale czuje za to jak moc silnika spada
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Stealth » 5 cze 2008, o 00:40

no ja pisalem tez prawie identycny watek w dziale elektryka... i mam ten sam problem co wy, dla mnie jednym z powodow dlaczego sie wlacza wentylator i jego 2 bieg to padajacy czujnik podcisnienia zamontowany przy osuszaczu; ja go juz raz wymienialem i byl spokoj przez rok ale znow dzieje sie to samo - wiec nie wiem - czyzby znow siadal? koszt nowego czujnika ok 170zl
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez pawel_ns » 5 cze 2008, o 07:15

PiJey88 a Ty cos wiecej wiesz na ten tamat ? bo rzeczywiscie nie raz sie zastanawialem czy ten wentylator nie za glosno chodzi
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez VWARNI » 5 cze 2008, o 21:08

Kurde no nie mowcie ze cos pada bo jeszcze tego mi brakuje???a o tym czujniku to ja pierwsze słysze?sam juz nie wiem ale podjade do kolesi od klimy zapytac,bo dzis było troche chłodniej i wentylator chodził normalnie na 1 biegu :-?

[ Dodano: 2008-06-06, 20:55 ]
Witam ponownie co do tematu to byłem dzis u kolesi od klimy i sprawdził mi klime i wszystko jest OK a to ze wentylator włacza sie sie na 2 bieg to jest normalne bo jak jest gorąco to klima potrzebuje wiekszego chłodzenia :-) Tak wiec chyba wszystko jest dobrze...oby 8-)
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Stealth » 7 cze 2008, o 07:31

Tak tylko ze u mnie jest tak iz 2 bieg wentylatora wlacza sie zaraz po przekreceniu kluczyka gdy silnik jest zimny jeszcze - takze wal wie co to moze byc ale pewnie znow ten czujnik
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez VWARNI » 7 cze 2008, o 19:07

Własnie ja o tym wspominałem kolesiowi od klimy ze silnik zimny a wentylator sie na 2 bieg włacza..i on mowi ze dobrze jest bo jak właczasz klime to ciepłe powietrze lwci na chłodnice od kliy zwłąszcza jak teraz mamy lato i auto jest nagrzane na słoncu,dlatego klima stara sie schłodzic powietrze a musi najpierw schłodzic wnetrze deski rozdzielczej i wszystkie kanały.Jednym słowem podobno tak ma byc :-D
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pawel_ns » 7 cze 2008, o 19:23

miejmy nadzieje ze tak ma byc...
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron