przekładka klimy

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

przekładka klimy

Postprzez mimax » 14 sty 2015, o 01:14

witam chce przełozyc klima z 1.8 do 1.9tdi na co zwrucic uwage?, naj bardziej obawiam sie elektryki , moze ktos juz przekladal, i mogl by podziec sie dobrą radą?
mimax
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 01:10
Lokalizacja: Lublin

przekładka klimy

 

Postprzez Karolek » 15 sty 2015, o 11:18

Ja ostatnio robiłem taką przekładkę. Tą klimatyzacje kupujesz już wymontowaną czy będziesz sam wyciągał? Co do elektryki to ja wyciągnąłem całą wiązkę na następnie nożykiem rozcinając izolację na wiązkach wyciągałem kable od klimatyzacji zaczynając od sterownika wentylatorów.
Karolek
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Lubartów
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 tdi 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 15 sty 2015, o 11:36

Komplet do swapu powinien : pas z 2 chłodnicami gumowe węże spręzarka (to spod maski) z wnętrza samochodu potrzebujesz "kombajn" sterownik klimy i kawałek wiązki elektrycznej.O ile pod maską nie ma za dużo roboty i problemów tak w środku auta trzeba się trochę pomęczyć.W moim przypadku trwa remont generalny samochodu więć instalację elektryczną przeglądam po każdym kabelku-wpinać na szczęście będzie się w nią zaprzyjażniony elektryk :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Karolek » 15 sty 2015, o 16:14

Jeszcze zapominałem, powinieneś kupić nowy osuszacz i oringi nowe. Oraz nie zapomnij o kółku pompy wodnej bo jest inne.
Karolek
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Lubartów
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 tdi 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości