Problem z termostatem?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Problem z termostatem?

Postprzez Slighty » 19 gru 2013, o 11:15

Witam serdecznie, jestem posiadaczem od 2 dni Golfika 3 1.6. Sądziłem, że kupiłem fajny samochód, który nie będzie wymagał większego wkładu pieniężnego ale niestety już się pojawiają problemy..
Mianowicie - wczoraj zalałem benzynki za 100 zł wskazówka była lekko nad rezerwą, pojechałem w stałą trasę liczącą około 60 km, następnie zrobiłem z 20 w dużym mieście i wróciłem znów do domu 60 km. No i mam właśnie takie problemy - paliwo za 100 zł zostało praktycznie całe spalone :( Do tego temperatura pracy silnika oscylowała w granicach 70-80 stopni (poczytałem na forum o tym, że to termostat), stojąc w korkach nagrzewał się do 90 stopni i od razu czułem w samochodzie o wiele cieplejsze powietrze (nawet na 1), zaś w trakcie normalnej jazdy w trasie 60 km gdy temperatura była koło 75 powiedzmy to nagrzewanie działało normalnie, było cieplutko i przyjemnie. Dodam, że mam klimatyzację jeśli to coś zmienia.

Dlaczego zakładam nowy temat? Bo właśnie w poprzednich było o tym, że przy zepsutym termostacie taka temperatura sprawia, że w samochodzie jest zimno. Boje się czy to nie będzie coś "gorszego" ?


Do tego w golfiku mam problem z pierwszym biegiem, który wchodzi dopiero przy wciśnięciu manetki do wstecznego i w połowie drogi dopiero wkładam na jedynkę i w taki sposób to działa i jest strasznie uciążliwe.

Co myślicie? Od czego zacząć? Chcę mieć naprawdę sprawny samochód, nie będę go często użytkował bo kupiłem go sobie na studia, czasem chcę pojechać w dłuższą trasę i chciałbym by był sprawny.
Slighty
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 11:04
Lokalizacja:

Problem z termostatem?

 

Postprzez łukasz1983 » 19 gru 2013, o 16:13

Slighty, kolego prosta sprawa,odpal auto i jak masz na blacie ponad 70*C złap za węże od chłodnicy,jak oba będą tak samo ciepłe diagnoza jest prosta termostat.Co do ciepłego powietrza lecącego z nawiewów przy 75*C to nic dziwnego,po prostu masz szczelną klapkę ciepłe zimne i wydajną nagrzewnicę.
A biegi idzie wyregulować na wodziku (nie pamiętam jak się fachowo nazywa ta część) przy skrzyni.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grajek_PSR » 19 gru 2013, o 20:12

Co do temperatury to na 100% termostat do wymiany bo jak jest prawidłowy powinien trzymać równe 90 stopni w ostateczności +/-2 stopnie tym bardziej jak jest to silnik benzynowy. Natomiast co do biegów nie wiem jak u Ciebie u mnie jest gałka połączona linkami z takim mechanizmem przy silniku który wszystkim steruje. Może być tylko on wyrobiony i dlatego są problemy z wkładaniem biegów. Rozebrać to zobaczyć ocenić i albo próbować samemu coś poprostować ale najlepiej kupić nowy tam taki kielich idzie i on się zużywa i będzie wszystko grało. Pozdrawiam Paweł
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Postprzez Slighty » 23 gru 2013, o 12:18

Termostat wymieniony, temperatura ładnie się już trzyma. Spalanie w mieście co prawda nie spadło, dzisiaj jadę 60 km więc mam nadzieję, że zauważę jakąś zmianę. Dzięki Wam za odpowiedzi, kliknąłem "pomógł" chociaż tyle mogę dać w zamian :)

Pozdrawiam
Slighty
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 11:04
Lokalizacja:

Postprzez łukasz1983 » 23 gru 2013, o 12:25

Slighty,Kolego po to jest forum,aby pomagać sobie nawzajem. Szerokości :ok:
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości