problem z płynem chłodniczym i wężami

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

problem z płynem chłodniczym i wężami

Postprzez greg_117 » 29 wrz 2011, o 17:11

Witajcie. Mam problemin a taki,że od jakiegoś czasu zauważyłem,ze jak przejade kilkanaście km auto złapie tmperature kolo 90 stopni to dzieje się coś dziwnego a mianowicie kiedy zatrzymam auto ze zbiorniczka wyrownawczego plynu chlodniczego ucieka mi plyn ;/

Tymi otworami :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fd ... d4902.html


oraz zaznaczone styrzałkami wężę po nagrzaniu są bardzo gorące:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/256 ... 9d53f.html


i kolejna sprawa. Na zdjęciu pokazuje 3 wężę wychodzące z króćca i z któregoś mi syczy jak właśnie autko zgasze po dłuższej trasie i bulgocze w nim ;/ ale zapalając auto i patrzac w ten zbiorniczej nie pokazuja się zadne bąle ani plyn nie bąbluje ;/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f0 ... e1ca1.html

Możecie mi pomóc ;/
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

problem z płynem chłodniczym i wężami

 

Postprzez prezesik » 29 wrz 2011, o 17:19

A odkręć korek, uruchom silnik i niech ktoś przygazuje, a Ty patrz w dziurę zbiorniczka (tylko ostrożnie aby się nie poparzyć), czy nie bombluje. Jeżeli bombluje to panie kolego uszczelka pod głowicą do wymiany.

Przerabiałem to u siebie już 2 razy. Spaliny z układu chłodzenia trafiają do układu chłodzenia, podwyższa się ciśnienie i wywala płyn oraz węże wody są bardzo twarde (normalnie powinno się je wcisnąć dwoma palcami).
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez greg_117 » 29 wrz 2011, o 19:19

i właśnie to teraz zrobiłem z bratem i nic nie bombluje ani nic takiego ;/ jak dodawal gazu to plyn jakby to ująć malał a po puszczeniu gazu powracał na swój poziom ;/ węże moge palcami ścisnąć - na rozgrzanym też tak powinno być czy jak bo oglądałem na zimnym Prezes :)
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez prezesik » 29 wrz 2011, o 19:27

greg_117 napisał(a):na rozgrzanym też tak powinno być czy jak bo oglądałem na zimnym Prezes :)
trzeba było sprawdzić na rozgrzanym silniku.

Ostatecznie jak nie bombluje to tylko do wymiany korek od zbiorniczka. W nim jest zawór, który utrzymuje odpowiednie ciśnienie w układzie chłodzenia. Jak jest uszkodzony to albo przepuszcza płyn przez otwory albo nie upuszcza nadmiaru ciśnienia z układu.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez greg_117 » 29 wrz 2011, o 19:43

oglądałem na rozgrzanym do 90 stopni i objawy byly takie..... brat dał gazu do 3-4 tyś plyn opadl a po puszczeniu się podniosl na swoj poziom... znowu powtórzylismy to samo i teraz zaczęly się jaja ;/ a dokladnie plyn po woli zaczął się podnosić aż wyrzuciło go otworem od zbiorniczka ;/ czyli to ta uszczelka ? jakie są tego koszty ? czy może coś innego może za to odpowiadac ?? a co do wezy to dwa co wychodza z chlodnicy to oba sa gorace ale mozna je scisnac dwoma palcami ;/ nie sa trawde ;/


a dodam,że mówiąc plyn miałem na myśli normalną wode ponieważ podczas wymiany króćca zalalem wodą w wakacje i nie miałem kiedy jej zmienić na płyn chłodniczy ;/ może teraz Prezes coś mi powiesz więcej ? ;/
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez prezesik » 29 wrz 2011, o 19:47

greg_117 napisał(a):a co do wezy to dwa co wychodza z chlodnicy to oba sa gorace ale mozna je scisnac dwoma palcami ;/ nie sa trawde
przy odkręconym zbiorniczku zawsze ściśniesz. Sprawdź przy zakręconym.
greg_117 napisał(a):znowu powtórzylismy to samo i teraz zaczęly się jaja ;/ a dokladnie plyn po woli zaczął się podnosić aż wyrzuciło go otworem od zbiorniczka
do układu chłodzenia dostają się spaliny z komory spalania i wypychają płyn.
Kosztów wymiany uszczelki pod głowica nie znam, ale np. planowanie głowicy to ok. 60-100zł, komplet potrzebnych uszczelek (kolektor ssący, wydechowy, głowica i pokrywa rozrządu) to ok. 120zł.

[ Dodano: 2011-09-29, 19:50 ]
a dodam,że mówiąc plyn miałem na myśli normalną wode ponieważ podczas wymiany króćca zalalem wodą w wakacje i nie miałem kiedy jej zmienić na płyn chłodniczy ;/ może teraz Prezes coś mi powiesz więcej ? ;/
no fakt - płyn ma wyższą temperaturę wrzenia niż woda. Możesz jeszcze spróbować zalać płyn, ale nie spodziewaj się cudów. Jak będzie walnięta uszczelka pod głowicą to i płyn będzie wywalało.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez greg_117 » 29 wrz 2011, o 19:50

czyli u mnie to będzie ta uszczelka ? nie da rady na tym troche jeżdzić ? ;/;/;/
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez prezesik » 29 wrz 2011, o 19:53

greg_117 napisał(a):nie da rady na tym troche jeżdzić ?
raczej nie, nie dobijaj bardziej silnika. Jak będziesz dalej jeździł to będzie coraz więcej wywalał płynu aż wreszcie przegrzejesz silnik i będziesz miał więcej do wymiany.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez greg_117 » 29 wrz 2011, o 20:09

czyli prezes mowisz,że to uszczelka pod glowicą na 100 % będzię ? ;/ na bagnecie nie widać wody - kropli ;/ na korku oleju także ;/ w zbiorniczku też nie widać plam ;/ węże mogę zginać palcami jak auto się nagrzeje ;/ tylko co zauważyłem to jest mokro w tym miejscu :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7d ... 880d1.html
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez prezesik » 29 wrz 2011, o 20:21

greg_117 napisał(a):tylko co zauważyłem to jest mokro w tym miejscu :

http://www.fotosik.pl/pok...46130880d1.html
to jest wyciek oleju spod pokrywy wałka rozrządu lub uszczelniacza wałka rozrządu.

A co do uszczelki to niech jeszcze się ktoś wypowie.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez greg_117 » 29 wrz 2011, o 21:06

Byłem 30 minut temu u mechaniką znajomego ;p wystawił diagnozę :D poszła uszczelka pod głowicą ;p i przy okazji robić mi będzie te wycieki spod pokrywy... spod rozrządu :)

Wycenił w granicach 400-500 zł w zależności od ceny części :) ach te auta są kosztowne :D


Dziękuję Prezes za bardzo szybko i dokładną pomóc :) żebyś mieszkał bliżej to już by się wypiło co nie co %%% :D heh
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez prezesik » 29 wrz 2011, o 21:08

greg_117 napisał(a):żebyś mieszkał bliżej to już by się wypiło co nie co %%% :D heh
no i naprawiło. Ja sam robię takie rzeczy.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości