Problem z ogrzewaniem

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Problem z ogrzewaniem

Postprzez PizuSs » 2 gru 2021, o 00:44

Witam, mam problem z ogrzewaniem w golfie 1.6 101km z climatronic. Ogrzewanie było to słabe prawie zerowe wiec wymieniłem nagrzewnice ( w sklepie polecono mi nagrzewnice "febi") , dziś również wymieniłem termostat (tu również polecony w sklepie "gates"), cały układ zalany świeżym płynem. Po przejechaniu Ok 10/12km z nawiewu leci w miarę ciepłe powietrze ale dolny wąż od chłodnicy jest zimny, wentylator sie nie włącza A wskaźnik pokazuje 90 stopni. Słyszalem coś że moze być też wina korka od zbiorniczka że może być nieszczelny czy coś. Pomoże ktoś?
PizuSs
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lut 2021, o 01:06
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Problem z ogrzewaniem

 

Re: Problem z ogrzewaniem

Postprzez ugczibugczi » 13 mar 2024, o 10:52

Jeśli dolny wąż od chłodnicy jest zimny, a wentylator nie włącza się, może to wskazywać na problem z wentylatorem chłodnicy lub jego układem sterowania. Sprawdź, czy wentylator działa poprawnie i czy jest aktywowany w odpowiednich warunkach (na przykład gdy temperatura silnika przekracza określony poziom).

__________________________
https://otomedi.pl/ranking-past-do-zebo ... najlepsza/
ugczibugczi
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lip 2023, o 14:53
Rocznik: 1999
Silnik: 424
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - - Grzejniki chromowane dekoracyjne zawsze na czasie. Teraz także Twojej łazience



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości