Problem z nadmuchem ;(

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Problem z nadmuchem ;(

Postprzez Michał20 » 23 mar 2014, o 11:57

Witam serdecznie !

Mam problem z nadmuchem w moim golfie.
Pokrętło od regulacji temperatury oraz od siły nadmuchu działa bez zarzutu, ale problem mam pokrętłem od ustawienia kierunku nadmuchu (na szybę, nogi itp).
Pokrętło chodzi normalnie czyli nie chodzi luźno itd , jest normalny opór przy przekręcaniu.
Czy ustawie nadmuch na nogi czy na szybę, ciągle dmucha z każdej strony. Zupełnie nie ma żadnej reakcji na przestawienie pokrętła. Dmucha trochę na nogi, trochę na przód i lekko na szybę i tak w każdej pozycji gdzie ustawie pokrętło.

Jest to jakaś błaha sprawa czy coś grubszego aby to naprawić?
Miał ktoś taki przypadek i może da jakąś fachową poradę?

Pozdrawiam !
Michał20
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 17:39
Lokalizacja: Starogard Gdański

Problem z nadmuchem ;(

 

Postprzez pablomed » 23 mar 2014, o 17:46

Na około panelu jest ramka, wyjmujesz ją podważając, potem będą 4 wkręty w rogach pod tę ramką , po wykręceniu wyjmiesz cały panel z pokrętłami i zorientujesz się co się zepsuło, zwykla któraś z linek sterujących ma połamane uchwyty, przy panelu lub na drugim końcu przy dźwigniach sterujących klapkami w nawiewie
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez qvasu » 28 mar 2014, o 13:46

Siemanko :D Wznawiam temacik żeby nie śmiecić :D Jestem tu nowy tak że ten. A więc mój problem polega na tym iż mój goferek spłatał mi figla :D
nadmuch raz działa na wszystkich "biegach" a raz tylko na 4reczce leci, nie wiem co jest grane i w dodatku od pewnego czasu coś mi zjada prądzik od podświetlania bo świeci różnie raz mocniej raz słabiej może mieliście już taka sytuacje ?? Z góry dziękuje
BO BENZYNA PŁYNIE W NASZEJ KRWI :D GOFEREK!!!!
qvasu
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 mar 2014, o 13:21
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Michał20 » 3 kwi 2014, o 16:14

Pablomed - , Sprawdziłem te linki i wygląda wszystko normalnie. Gdy miałem odkręcony ten panel w trakcie przekręcania pokrętłem linki pracują normalnie, nie wygląda aby coś było z nimi nie tak.. :-/

[ Dodano: 2014-04-06, 10:09 ]
Zeby dostac sie na drugi koniec linek do tych klapek to konieczne jest zdemontowanie konsoli?
Michał20
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 17:39
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez pablomed » 6 kwi 2014, o 14:42

trzeba dotrzeć wzrokiem lub ręką do drugiego końca linki sterującej kierunkiem nawiewu czyli od prawego pokrętła, jak to zrobisz: lusterkiem, kamerką oczami nie wiem, jeśli trzeba to odkręć przynajmniej środkową konsolę ale jeśli na zewnątrz wszystko jest ok to gorzej wówczas trzeba skorzystac z licznych fotoporad o wymianie nagrzewnicy i pewnie wyjąć jej obudowę po demontażu deski żeby to naprawić, czyli kupa żmudnej zabawy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Michał20 » 7 kwi 2014, o 18:49

hmm to zbyt dobrych wiadomości nie otrzymałem, no ale zobaczę jeszcze co z tym fantem da sie zrobic aby sie nie narobic ;) dzieki za pomoc !
Michał20
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 17:39
Lokalizacja: Starogard Gdański


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości