Problem z klimatyzacją

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Problem z klimatyzacją

Postprzez saker » 31 maja 2013, o 09:51

Świeżo po nabiciu klimy(dzień później) stojąc w korku z włączoną klimatyzacją na 3 biegu wszystko było w normie do czasu kiedy spod maski zaczął wydobywać się biały dym. W okolicy chłodnicy na wysokości silniczka wentylatorów zauważyłem dość spory wyciek intensywnie zielonego płynu. Zauważyłem też, że wentylator nie chce się załączyć (stąd ten biały dym), próbuje kręcić ale nie idzie mu to zbytnio (brzęczy i dymi na biało).
Domyślam się, że skoro wentylator nie działa to ma to negatywny wpływ na układ klimatyzacji stąd ten wyciek (?) i tu pojawiają się moje pytania:

1) Jak sprawdzić silnik wentylatora chłodnicy? - Już znalazłem to pytanie jest nieaktualne :P


2) Czy układ klimatyzacji ma jakiś zawór upustowy ? taki który redukuje jakoś ciśnienie w układzie? szukałem wycieku tego zielonego płynu ale nic nie znalazłem.
saker
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 maja 2013, o 09:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Problem z klimatyzacją

 

Postprzez pablomed » 2 cze 2013, o 15:09

Silnik dymi, coś jeszcze dymi , musisz sam się zorientować co cieknie i z którego miejsca, chłodnica wody czy klimatyzacji, i czy to że silnik też dymi oznacza ze się spalił czy to tylko złudzenie że on dymi a nie płyn
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości