Problem z cieplym powietrzem

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Problem z cieplym powietrzem

Postprzez Sivy » 19 paź 2009, o 21:14

Jako, ze zrobilo sie zimno za oknem zauwazylem problem w Golfie. Otoz kiedy odpalam silnik powiedzmy po nocy, wlaczam nawiew na czerowne pole. W miare wzrastania temp. silnika dmucha w Golfie coraz cieplejszym powietrzem. I wszytsko jest ok, silnik dochodzi do 90*C z nawiewow dmucha naprawde gorace powietrze, ale dzieje sie to tylko kiedy jade. Po zatrzymaniu wydmuchiwane powietrze ma coraz mniejsza temp., az do letniego. Po dodaniu gazu oczywiscie leci gorace. Usterka zbiegla sie z wymiana oleju, ale to chyba nie ma wplywu. Golf nie ma klimy, tylko zwykle manualne ogrzewanie.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Problem z cieplym powietrzem

 

Postprzez marcinkoz2910 » 19 paź 2009, o 21:38

Sivy, nie robi się cisnienie w wężach chłodniczych?

bo może być tak że masz zapchaną nagrzewnicę i kiedy pompa wody kręci się szybko to podaje więcej wody na nagrzewnice a jak pracuje na wolnych to nie przeciska wody..

jak bedzie znowu leciało zimne na ciepłym to sprawdź jaką temp mają węże od nagrzewnicy jak jeden będzie ciepły a drugi nie lub będzie różnica temp dość duża to wymień nagrzewnicę
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Sivy » 19 paź 2009, o 22:15

marcinkoz2910 napisał(a):Sivy,
jaką temp mają węże od nagrzewnicy jak jeden będzie ciepły a drugi nie lub będzie różnica temp dość duża to wymień nagrzewnicę


Ok, tylko napisz mi gdzie sie znajduja ? 1.8 ABS.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez marcinkoz2910 » 19 paź 2009, o 22:31

każdy golf ma tak samo (na przykładzie mojego silnika)



Obrazek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Sivy » 19 paź 2009, o 23:05

Z cekawosci sprawdzilem, lewa (blizej aku) patrzac od strony kierowcy bylo duzo cieplejsza od prawej. Przy nagrzanym motorze roznica byla taka, ze nie dalo rady utrzymac weza w reku (bez skojarzen :mrgreen: ), natomiast prawy byl sporo zimniejszy. Czyli wg Twoich podejrzen poszla nagrzewnica, jestem ciekaw tylko czy gdzies cieknie czy tez poprostu sie przypchala lub zakamienila. Ubytku plynu nie widze, w srodku tez wycieku nie zauwazylem.
Rozumiem, ze czka mnie wymiana i rozberanie calej deski rozdzielczej, a bylo tak pieknie od pol roku nic sie nie dzialo :cry:
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez marcinkoz2910 » 20 paź 2009, o 16:57

Sivy, no to wiesz wszystko --> nagrzewnica do wymiany :idea:


Koszt dość mały bo max 30zł dasz za nagrzewnicę z podróbki :-P
ale rozbierania jest w ch*j :-?
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Sivy » 20 paź 2009, o 18:47

Niestety jest to nieuniknione, dzieki. Pzdr.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez shibbyOP » 21 paź 2009, o 22:28

Sivy, mam ten sam problem u siebie w takim samym silniku jak twój samochód :D i stawiam też na nagrzewnicę, możesz spróbować zrobić tak że ściągasz węże, wlewasz jakiś płyn do odkamieniania i płuczesz szlaufem pod ciśnieniem aby wywalić cały brud, jak to nie pomaga wtedy trzeba wymienić nagrzewnicę :) taka moja rada, ja tego nie robię bo na dniach będę montował nowe nadmuch od klimy (tylko pogoda mnie trzyma bo trochę rozbierania jest a ja garażu nie mam :( )
Avatar użytkownika
shibbyOP
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 27 gru 2008, o 11:30
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość