Potrzebna pomoc przy wymianie termostatu...

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Potrzebna pomoc przy wymianie termostatu...

Postprzez Grajek_PSR » 16 gru 2013, o 13:22

Witam jestem tu nowy i to jest mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś jest nie tak nie w tym miejscu itd. Jeśli jest faktycznie coś nie tak proszę o pouczenie mnie. A ten przejdę do sedna sprawy. A więc mianowicie mam Vw golfa z 1.9 TDI i podejrzewam że potrzebna będzie wymiana termostatu bo długo się nagrzewa ostatnio i traci temperaturę jak jadę na niższych obrotach i dmuchawa na full. Więc tak mniej więcej coś tam czytałem już ale konkretnie do tego silnika w "trójce" nie znalazłem dokładnie. Chodzi mi jakieś konkretne rady co po kolei zrobić żeby niczego nie uszkodzić. Jedni mówią że płyn się spuszcza drudzy że nie. Więc jak ktoś coś wie i się wypowie to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Grajek_PSR[/size]
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Potrzebna pomoc przy wymianie termostatu...

 

Postprzez pablomed » 17 gru 2013, o 10:23

Grajek_PSR, moglibyśmy opisac ale było by to setny raz. . Można od dołu odkręcając i odsuwając trochę pompę ws[omagania wówczas masz dostęp , płyn oczywiście trzeba spuścić. Tylko bierz pod uwagę że takie zjawisko niedogrzania w dieslu może być naturalne bo wytwarza on mało ciepła. Jeżeli temperatura w czasie jazy spada powiedzmy do 70-75 stopni - to możesz sobie darować wymianę. Resztę łatwo znajdziesz wyszukiwarką.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Grajek_PSR » 17 gru 2013, o 20:13

Pablomed jakoś nie mogę znaleźć do TDI jakbyś mógł i miał czas albo ktoś inny niech podałby jakiś link czy coś bo na dniach będę się brał za to. Poza tym co do tych temperatur to jest błędne myślenie że diesel to może w zime być niedogrzany itd, no chyba że są naprawdę mocne mrozy ale tak normalnie termostat powinien za to odpowiadać i jak tylko następuje nadmierne wyziębienie układu to automatycznie termostat się zamyka i układ z płynem się zmniejsza przez co ma mniej płynu do zagrzania. Jeśli temperatura jest za niska czyli termostat ciągle otwarty i np tak jak u mnie 7 litrów płynu jest dużo dłużej zagrzać niż tylko przy zamkniętym termostacie pewnie jakieś 3-4 litry. Więc jak coś to cała wina w termostacie jest i dlatego się biorę za niego, bo we wcześniejszych latach było ok, więc teraz musi być wymiana i tyle tylko kwestia o czym pamiętać żeby nie uszkodzić czegoś.
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Postprzez palio » 17 gru 2013, o 20:52

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=56

prosze poczytaj sobie porada dotyczy mk3 D TD TDI (1Z i AFN).
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Grajek_PSR » 18 gru 2013, o 20:09

O dzięki za konkret. Wszystko fajnie opisane szkoda że nie ma już zdjęć ale jakoś już może poradzę. Dzięki wielkie

[ Dodano: 2013-12-20, 20:05 ]
No i po problemie. Termostat wymieniony jakoś sobie poradziłem. Jak na pierwszy raz to nie było tak najgorzej. Teraz mogę już robić każdemu około ponad godzinę roboty wraz ze zdjęciem dolnej "podłogi" silnika. Przy okazji zmieniłem pasek do wspomagania i po robocie;). Jutro zobaczę jak będzie grzał na trasie i napiszę może komuś się przyda;). Pozdrawiam Paweł

[ Dodano: 2013-12-21, 19:53 ]
No więc dzisiaj zrobione pewnie ponad 100km no i rano na zimno około 4,5km i pełne 90 stopni osiągnięte. Podczas jazdy dobrze trzyma temperaturę nic nie spada ani nie skacze. Tak jak powinno być a w środku gorączka po prostu;) I to lubię. Dzięki za porady. Pozdrawiam Paweł
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości