Pompa klimy

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Pompa klimy

Postprzez Suchy95 » 29 lip 2014, o 15:24

Mam taki problem, ze gdy kupilem samochod klima nie byla nabita. Nabilem klime, dzialala przez jakis czas bardzo fajnie, lecz po czasie przestala. Pojechalem dobili mi tego gazu , freonu i znow git. okazalo sie ze pompa puszcza gaz na jakims uszczelniaczu i najtaniej wymienic jest pompe lecz nie moge nigdzie znalesc pompy klimatyzacji do golfa III. Moze pasuje od innego auta?
Avatar użytkownika
Suchy95
Badacz tematu
 
Posty: 199
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 17:19
Lokalizacja: Lipno

Pompa klimy

 

Postprzez karol MAŁY » 29 lip 2014, o 16:56

Ja do swojego zaadoptowałem z cordoby i śmiga aż miło :mrgreen:
diesel musi dymić ;-)
Avatar użytkownika
karol MAŁY
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 15:48
Lokalizacja: SH

Postprzez murgen » 29 lip 2014, o 20:21

Sprawdz jakie masz nr na pompie, ja kupilem z 2 mies temu za 100zl uzywke sprawna, na forum nawet dalem ogloszenie i kilku ludzi mialo w cenie od 100 do 250zl.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez pawelus6 » 30 lip 2014, o 00:01

Tak na szybko, po wynikach, nie pompa tylko sprężarka ;)
POMPA KLIMATYZACJI


SPRĘŻARKA KLIMATYZACJI
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 6 sie 2014, o 21:50

Suchy95, używanych sprężarek (nie pomp) jest zatrzęsienie. Natomiast z ta wymianą to niekoniecznie będzie taniej. Może raczej regeneracja, ale to się musisz zastanowić, bo jeśli sam będziesz wymieniał to jest ryzyko że kolejna sprężarka będzie też niesprawna i w tym momencie ponosisz spore koszty ponownego nabicia i potem powtórka z robotą. Na to niema mądrych. Ja już temacik przerabiałem parę razy i dochodzę do wniosku że powierzam sprawę warsztatowi, bo wtedy ciebie już nie obchodzi czy sprężarka jest nowa czy regenerowana, jeśli im się nie uda to ty nie płacisz ponownie ani za ponowną robotę ani za czynnik, ich ryzyko.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości