Plastyki z połamanej kratki wpadły do nawiewu

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Plastyki z połamanej kratki wpadły do nawiewu

Postprzez Rondel » 2 mar 2009, o 22:31

Witam forumowiczów,

Byłbym wdzięczny za radę. Niestety połamała mi się kratka w środkowym nawiewie i dwa piórka wpadły do środka, w głąb nawiewu. Niestety po jakimś czasie zaczęło czuć nadtopionym plastykiem, także jeżdżę bez ogrzewania...

Jak mogę się dostać do tych piórek? Czy muszę, o zgrozo, rozmontować pół golfa, żeby dostać się do nagrzewnicy?

Jeśli macie jakiś sposób to bardzo proszę o podzielenie się...

z góry dzięki,

Rondel
Avatar użytkownika
Rondel
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 paź 2007, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Plastyki z połamanej kratki wpadły do nawiewu

 

Postprzez prezesik » 2 mar 2009, o 22:47

Rondel napisał(a): Czy muszę, o zgrozo, rozmontować pół golfa, żeby dostać się do nagrzewnicy?
platiki które wpadły do środka zatrzymały się na nagrzewnicy i zaczęły sie na niej topić. Jak odchylisz nagrzewnicę to będziesz mógł je wyjąć, musisz poszukać jak się wymienia nagrzewnicę w MK3
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez K@mil » 2 mar 2009, o 22:56

z tego co wiem zeby dostac sie do nagrzewnicy trzeba rozbierac cała tapicerke :) ...
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez pablomed » 2 mar 2009, o 23:55

Temperatura nagrzewnicy nie spowoduje topienia plastyku. Myślę że topi się coś przy przełączniku nawiewów, koło blaszek stykowych i zupełnie źle kojarzysz wpadnięcie tych plastyków do nawiewów ze smrodkiem
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez marcinkoz2910 » 3 mar 2009, o 00:00

Tak jak piszą koledzy musisz rozbierać ale pocieszę cię że nie pół golfa a 1/4 :lol:

Więc najlepiej się do tego dobrać od strony pasażera, wymontować tą półkę co pasażer ma w nogach i odsłoni się wtedy na srodku taka skrzyneczka czarna musisz ją rozebrać, uważasz na linki co tam są zamocowane od pokręteł bo one sterują przysłonami co kierują powietrze tam gdzie chcesz lub puszczają ciepłe/ zimne. Rozbierzesz to tam masz całą komorę i tam będą leżały twoje zguby, roboty masz na cały prawie dzień więc zaopatrz się w 4 paka piwa i licz się z tym że po takiej operacji Twój zakres znajomości wulgaryzmów się powiększy :luka:

Powodzenia
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Rondel » 3 mar 2009, o 13:17

Dzięki za uwagi. Tak się też obawiałem. Może wytrzymam bez ogrzewania aż się ociepli na tyle żeby przeprowadzić akcję "znajdź nagrzewnicę". Może przy okazji będę mógł w końcu podpiąć głośniki w drzwiach...

pablomed - sprawdziłem panel sterowania nawiewem, wszystko tam w porządku, nic nie czuć.

Dzięki wam za pomoc.

pzdr.

Rondel
Avatar użytkownika
Rondel
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 paź 2007, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości