pasek klinowy wentylatora chłodnicy

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

pasek klinowy wentylatora chłodnicy

Postprzez Junior » 28 sie 2008, o 21:26

mam golfika z klimą, który jest wyposażony w dwa wentylatory na chłodnicy. jeden wentylator napędzany jest silnikiem i za pomocą paska klinowego przekazuje napęd na drugi wentylator. mam problem bo spadł mi ten pasek klinowy i w związku z tym mam pytanie jak go z powrotem założyć? czy jest jakiś sposób bez drastycznej rozbiórki przodu samochodu?
Avatar użytkownika
Junior
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 23:32
Lokalizacja: 3miasto

pasek klinowy wentylatora chłodnicy

 

Postprzez nitroo » 28 sie 2008, o 22:36

Wydaje mi sie, ze przod do rozbiorki, tzn. grill i zderzak, bo tylko od przodu mozna sie dostac do podlaczenia.
nitroo
 

Postprzez kger » 28 sie 2008, o 22:37

A jak się to stało, że spadł? Bo jeśli jest cały, to możesz spróbować naciągnąć go ponownie na koła pasowe. Ale jeśli jest "rozciągnięty", to znowu spadnie..... :-o
Sprzedany, teraz już golf 6. Pzdr.
Avatar użytkownika
kger
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 sie 2008, o 09:56
Lokalizacja: Warzymice

Postprzez Junior » 23 lis 2008, o 22:09

kger nie wiem jak spadł, po prostu zauważyłem, że przy dolewaniu płynu do spryskiwacza, że nie pracuje mi ten drugi wentylator. Zgasiłem silnik i zobaczyłem sobie ten pasek i go wyjąłem z wentylatora. Normalne, że jak spadł to już nie założę go s powrotem tylko kupię nowy. Moje pytanie brzmiało jak go założyć bez rozbierania przodu a nie czy się przypadkiem rozciągnął i spadł.
Avatar użytkownika
Junior
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 23:32
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez kger » 23 lis 2008, o 23:37

Piszesz, że leżał. Chodziło o to, czy był zerwany, czy spadł.
Sprzedany, teraz już golf 6. Pzdr.
Avatar użytkownika
kger
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 sie 2008, o 09:56
Lokalizacja: Warzymice

Postprzez marcinkoz2910 » 24 lis 2008, o 08:11

Junior, złap za pasek i przekręć nim jeśli zobaczysz pęknięcia to kup nowy i masz spokój, nie wiem jak jest u ciebie ale zobacz jak masz przykręcony ten stelaż na wentylatory jeśli jest przykręcany do chłodnic to wykręć i wstaw pasek a jeśli nie to rozbieramy przód
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez pablomed » 24 lis 2008, o 17:00

Jeśli dałeś rady wyjąć mimo że nie jest zerwany to logiczne że założysz bez rozbierania czegokolwiek. Bierz do sklepu stary na wzór, są 2 lub 3 rozmiary i w wielu sklepach tego paseczka nie umieją dobrać po katalogu.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kger » 25 lis 2008, o 10:20

pablomed,
thx ;-)
Sprzedany, teraz już golf 6. Pzdr.
Avatar użytkownika
kger
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 sie 2008, o 09:56
Lokalizacja: Warzymice

Postprzez parol » 26 maja 2009, o 11:35

Witam, chciałem się dołączyć pod ten temat gdyż mi też spada ten pasek co założe to spada a mam nowy ten pasek czyżby mi sprzedali za długi jaki powinien być wymiar jego ja jak go mierzyłem to wyszło mi 42 cm, próbowałem już na różne sposoby żeby pozostawał tam ale zawsze klapa.
Dzięki
MK3 1,9 TDI 90 KM
Avatar użytkownika
parol
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 23:06
Lokalizacja: Malbork

Postprzez pablomed » 26 maja 2009, o 14:28

parol, pisałem wcześniej że sa problemy z doborem w sklepach, katalog ETKA tez nie pozwoli dobrac go pod konkretny model. Obejrzyj dokładnie czy kóóka pasowe pod ten pasek sa całe jeśli tak dopiero wówczas szukaj innego paska.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez TOmeck » 11 cze 2009, o 14:44

witam. mialem podobny problem, tzn, nie mialem tego paseczka wogole.. wymiary paska przewaznie wystepujacego to: 4,68 x 800 mm koszt okolo 20zl. Probowalem go zalozyc bez rozbierania przodu ale niestety nie poradzilem sobie dlatego tez wzialem sie za rozbieranie.. dokopalem sie do chlodnic i popuscilem je gdyz pasek nie miescil sie miedzy chlodnica a tym kolkiem na ktorym powinien sie pasek znajdowac no i jakos zalozylem... pozdrawiam
Avatar użytkownika
TOmeck
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 18:48
Lokalizacja: WiElIcZkA


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości