Nowa nagrzewnica i parujce nawiewy

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Nowa nagrzewnica i parujce nawiewy

Postprzez Misiek1994 » 12 lut 2015, o 15:31

Witam, ostatnio wymieniłem nagrzewnice i teraz czuć dziwny zapach gdy jest włączony nawiew na ciepły, w sumie na zimny też. Szyby nie parują przy włączonym ani dywaniki nie są mokre. Co może być przyczyną? Lakier na nagrzewnicy może się przypalać? Czy może jakimś cudem zaciąga spaliny od silnika? Nagrzewnica dosłownie trzy dni temu założona ;/
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Nowa nagrzewnica i parujce nawiewy

 

Postprzez lukszumk3 » 13 lut 2015, o 22:58

Dziwny zapach - czyli jaki? Może to po prostu zapach nowości :-D
A tak serio to nagrzewnica nie powinna być niczym malowana, czyste aluminium i tyle, nie powinno być smrodu, tym bardziej, że to góra 90 pare *C, więc mało co się w takiej temp. smoli żeby mogło śmierdzieć :-/ Żeby spaliny szły do środka, musiałbyś nie uszczelnić grzałki w grodzi, no ale czujesz spaliny wewnątrz?
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez pablomed » 14 lut 2015, o 00:45

na nagrzewnicach wielu marek jest jakiś syf, konserwacja czy coś- nie wiem, w każdym razie miałem to samo i z pół roku trwało aż zapach całkiem znikł. Następnym razem trzeba chyba ją umyć w benzynie
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Misiek1994 » 15 lut 2015, o 12:18

lukszumk3, pablomed,to jednak nie spaliny, a taki typowy dymek jakbym coś palił, właśnie czytałem że to może być powłoka chroniąca przed korozją, zanim ktoś to założy bo np. wyprodukowane w 2005 a kupione w 2015 to ma okazję skorodować :D Na pewno idzie od niej, bo na zimnym nie czuć tego tak, jednak gdy otworze na ciepło, dym mnie zabija ;/ Gdzieś czytałem, że to musi się wypalić samo ;/
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości