niska temperatura na wskaźniku

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

niska temperatura na wskaźniku

Postprzez tyberianki » 19 paź 2011, o 22:25

Witam, mój golfik ma chyba jakiś problem, choć powietrze do kabiny leci ciepłe to wskaźnik pokazuje mi jakieś 30 st nawet po całym dniu jazdy, węże są ciepłe i ten na dole i ten u góry, chłodnica również, na postoju doprowadziłem temperaturę do 90 st (specjalnie rzecz jasna) po czym włącza się wentylator, czyli prawidłowo, to co z tym wskaźnikiem, że pokazuje 30 ? Poradzcie coś bo zima za pasem i mogę mieć wkońcu jakąś niespodziankę. Dodam tylko, że ostatnio co robiłem przy układzie chłodzenia to wymieniałem kruciec, bo tamten ze starości popękał i po bloku silnika ciekł płyn chłodniczy :-/ pomyślałem że może się zapowietrzył układ ale to chyba niemożliwe skoro golfy 1.9 TDI 90 KM same się odpowietrzają...
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

niska temperatura na wskaźniku

 

Postprzez Snejk18 » 19 paź 2011, o 22:44

A skąd wiesz, że pokazuje 30* jak wskaźnik jest od 60*...

Jak Ci się włączył wentylator, to nadal wskaźnik pokazywał niską temperaturę ?? Czy wtedy się podniósł ??
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez tyberianki » 19 paź 2011, o 23:15

z temperaturą to tak strzeliłem, jest jakieś 70 stopni, chodzi o to że niewiele drgnie nawet po całym dniu. a do 90 st mogę doprowadzić tylko wtedy gdy autko stoi, przy 90 stopniach włącza się wentylator i temperatura spada do 80 st, i tak powinno zostać ale gdy ruszam to po jakimś czasie temperatura znów spada do 70
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez prezesik » 20 paź 2011, o 00:04

Termostat nie trzymie temperatury i tyle. Konieczna bedzie wymiana. Tylko jak bedziesz kupowal to nie kupuj francuskiego Verneta a niemieckiego Wahlera.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez zacny11 » 20 paź 2011, o 16:58

Witaj kolego. Tak się składa że aktualnie mam taki sam problem. Byłem u mechanika i okazało się że w ogóle nie miałem termostatu w aucie :lol: . Tak więc albo nie masz termostatu, albo jest dziurawy, albo się zawiesił... sprawdź to.
Avatar użytkownika
zacny11
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 cze 2011, o 17:05
Lokalizacja: Opole/Niemodlin

Postprzez prezesik » 20 paź 2011, o 17:03

Ja też muszę wymienić 1,5-rocznego Wahlera, bo podczas stałej jazdy trasą trzyma mi jakieś 75 stopni, tylko na postoju podchodzi do 90 + wentylator.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Snejk18 » 20 paź 2011, o 23:51

tyberianki napisał(a):chodzi o to że niewiele drgnie nawet po całym dniu. a do 90 st mogę doprowadzić tylko wtedy gdy autko stoi,

prezesik25 napisał(a):Termostat nie trzymie temperatury i tyle.


Dokładnie tak jak kolega napisał. Termostat do wymiany.

Ja u siebie wymieniałem 3 razy. Jak wyjmowałem pierwszy zepsuty, to okazało się, że siedzi ori VW.

Kupiłem jakiś najtańszy zamiennik, to pohulałem na nim niecały rok. Potem kupiłem jakiś droższy, podobno miał być zarąbisty, też mniej więcej rok pojeździłem i padł.

Wnerwiłem się i kupiłem w ASO ori (110 zł) i jeżdżę na nim do dzisiaj (jakieś 3 lata)
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez prezesik » 20 paź 2011, o 23:59

Chyba tez musze pomyslec nad oryginalem, bo niby ten Wahler dobry, ale na jakis rok, potem wymiana...
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablomed » 21 paź 2011, o 21:16

już pisałem wczoraj w innym temacie, ja się szarpnąłem na oryginał z ASO producenta nie pamiętam. Guzik wart, tak samo 75 trzymał. Popytałem w tej kwestii kumpli mechaników i są zgodni: nie idzie bez problemu dostać dobrego termostatu. Oni jak im zależy na kliencie to biorą ze sklepu kilka termostatów i sprawdzają w grzanym garnku z olejem parametry, 1 na 3 jest dobry jeśli idzie o Wahlera, innych nawet nie sprawdzają. Twierdzą też że jeśli w chwili sprawdzania jest dobry to i rokuje dobrze że podziała jak należy kilka lat
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości