Nie wieje na nogi, od czego to mocowanie ?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez garas1 » 17 kwi 2010, o 23:20

adrian5 a dlaczego jest tak zrobione że w zwykłym zero 0 jest daleko położone a w wersji z klimą jest blisko. co to daje :dontgetit:
Avatar użytkownika
garas1
Gaduła
 
Posty: 721
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 20:02
Lokalizacja: Węgliniec

 

Postprzez adrian5 » 18 kwi 2010, o 00:23

garas1, wydaje mi się, że jest tak z powodu jakiś odmienności w budowie całego systemu, przy klimie poprostu może być to blisko, ale przy nawiewie musi być daleko z powodu np. długości linki itp.. Nie sądzę by oddalono to 0 przy nawiewie specjalnie bo to nic nie daje to oddalenie, chociaż może chodzi o to, że można zmniejszać i zwiększać to przewietrzanie na linii od 1 do 0, a w przypadku klimy nie dało się tak zrobić... Nie wiem, ciężko powiedzieć.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez michaal » 18 kwi 2010, o 10:54

Przesunięte 0 w zwykłym nawiewie służy do zamykania przepływu powietrza. Jest to opisane w instrukcji. Np jak jest duże zapylenie czy złe zapachy na zewnątrz to możemy zamknąć dopływ powietrza i będzie ono tylko krążyć wewnątrz samochodu. W samochodach z klimatyzacją odpowiednikiem tego jest przycisk obok tego z włączającego klimatyzację. Wszystko to jest opisane w instrukcji
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez adrian5 » 18 kwi 2010, o 16:25

michaal tak nie jest jak mówisz. 0 w obu przypadkach- klima i nawiew zamyka dopływ powietrza z zewnątrz, ale powietrze nie krąży tylko poprostu nie dopływa nie ma żadnego dopływu powietrza. Natomiast jeśli naciśniesz przycisk w klimie, o którym mówisz, to powietrze będzie krążyć, ale tylko to co jest w środku, nie będzie pobierane z zewnątz. W nawiewie w Golfie III nie ma więc obiegu wewnętrzengo (chodź w wielu autach jest np. starej Corsie napewno jest coś takiego), natomiast w klimie jest obieg wewnętrzny- tym przyciskiem o ktorym mówisz.
Ale koledze chodzi o to czemu w klimie jest 0 zaraz obok 1, a w nawiewie jest tak daleko oddalone od 1.

[ Dodano: 2010-04-18, 16:36 ]
W instrukcji jest napisane, że w położeniu od 1 do 0 można regulować dopływ powietrza bez włączania dmuchawy, czyli tak jak myślałem, jest to dlatego tak oddalone to 0, żeby regulować dokładniej. Może w klimie nie dało się tak zrobic.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez michaal » 19 kwi 2010, o 17:05

Przecież ja napisałem po swojemu i skróciłem to co pisało w instrukcji strona 60 - 64. Zgodzę sią że nie ma do końca obiegu wewnętrznego wymuszonego dmuchawą ale przecież jakiś obieg powietrza wewnątrz istnieje.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez gaceq » 15 lip 2010, o 18:30

Powinno być teraz wszystko widać :
Obrazek
Avatar użytkownika
gaceq
Badacz tematu
 
Posty: 199
Dołączył(a): 5 lip 2009, o 18:41
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez darius84 » 16 lip 2010, o 09:04

Ja mam GT 93r z klima i mam 0 na samym dole,czyli odsuniete jak to mowicie i na pewno panel jest oryginalny.pozdrawiam
Avatar użytkownika
darius84
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 09:31
Lokalizacja: WCI

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości