nie działająca klima

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

nie działająca klima

Postprzez Andrzejsowa » 29 kwi 2013, o 23:21

Witam nie wiem czy w dobrym miejscu temat zakładam panowie ale jestem tu nowy mam problem z klima w mk3 klima nabita jest ok tylko ze niechce mi puszcza zimnego powietrza na auto poprzedni wlasciciel mowił mi ze jakis zawór jest walniety pomożecie bo nie bardzo wiem jaki?




Pkt. 4 Regulaminu pisania tematów - poprawione - prezesik25
Ostatnio edytowano 3 maja 2013, o 16:31 przez Andrzejsowa, łącznie edytowano 2 razy
Andrzejsowa
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 09:28
Lokalizacja: Bielsko biała

nie działająca klima

 

Postprzez Stachu_76 » 30 kwi 2013, o 18:03

pewnie chodzi o zawór rozprężny klimatyzacji a to ok to jak rozumieć ? bo :dobani: jak nie jest zimno sam go nie wymienisz jak to to bo trzeba rozszczelnić układ
Avatar użytkownika
Stachu_76
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 13:23
Lokalizacja: Piaseczno
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablomed » 3 maja 2013, o 11:03

Andrzejsowa, praktycznie ten zawór się nie psuje i prawdopodobnie jest to ściema sprzedawcy, niestety na ogół pada sprężarka. Powinieneś wyłożyć kaskę na dobry zakład klimatyzacyjny, gdzie sprawdzą czy spręzarka daje ciśnienie, czy wogóle sie włącza, wymienią osuszacz który powinien być zmieniany co 3-4 lata a mało kto to robi. Uzywaną spręzarkę w dobrym stanie dostaniesz za 3 stówki plus osuszacz kontrola szczelności i ponowne nabijanie - może w 5-6 stówkach się zmieścisz
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez k0nr4d » 4 maja 2013, o 19:30

Po włączeniu klimy górny wąż od kompresora robi się lodowaty po kilkunastu sekundach?
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron