nawiew przedniej szyby leci tylko jedna kratka?????

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

nawiew przedniej szyby leci tylko jedna kratka?????

Postprzez mclive » 6 sty 2009, o 23:48

witam

mam mały problem ostatnio zauwazylem ze nawiew na przednią szybe leci tylko przez jedna kratke a jest ich 6, trzy po stronie kierowcy i trzy po stronie pasażera i nawiew leci tylko trzecią kratka od pasażera czyli po środku auta co może byc tego przyczyną auto mam nie długo i było tak od początku i troche bardzo to utrudnia odparowanie szyby dodam jeszcze że inne pozycje działaja ok no moze jak ustawie jeszcze na nogi i na twarz to na nogi troche słabo leci a szczególnie po stronie pasażera prosze o pomoc z gory wielki dzieki
mclive
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: kat

nawiew przedniej szyby leci tylko jedna kratka?????

 

Postprzez Cysiu_NS » 7 sty 2009, o 00:32

hmm powiem tak jezeli mialbym taki przypadek sprawdzil bym filter przeciwpylkowy i probowal poprzepychac te kratki, pozniej ewentualnie bym zaczol rozbierac nawiewy
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez mclive » 7 sty 2009, o 01:25

wszystkie filtry są nowe przeciwpyłkowy ma miesiąc i zanim go wymienilem bylo tak samo a jak przepchac te kratki one sa zaraz na podszybiu nawet nie da sie spojrzec czy cos tam jest jak nie wiecie co to moze byc to napiszcie chociaz jak sie tam dostac zeby zobaczyc czy cos nie jest przytkane pozdrawiam
mclive
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: kat

Postprzez Cysiu_NS » 7 sty 2009, o 16:15

moze jakims drutem podlub tam w tych kratkach niema jakis elementow ktore mozna uszkodzic najwyzej porysuje sie plastik w nawiewie ktorego i tak nie bedzie widac
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Jacol » 7 sty 2009, o 23:25

Tez by mnie interesowalo rozwiazanie tego problemu, bo oczywiscie lewa strona dmucha o wiele slabiej nic strona prawa i zastanawiam sie czy nie przerobic golfa na anglika bo u kierowcy nic nie widac...

Teraz o dziwo, auto z zewnatrz nie zamarzniete, a od wewnatrz lodowiec na szybach. Szczeka mi opadla bo do tej pory bylo git i nic nie parowalo a teraz taki psikus. Do tego ten, ch ujowy nawiew z mojej strony i zanim sie moja strona odmrozi to mijaja wieki a tmczasem pasazer "moglby spokojnie juz jechac".


Tip: nie chce demontowac polowy wnetrza i calego kokpitu aby to naprawic ;)
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez marcinkoz2910 » 7 sty 2009, o 23:37

Jacol, mniej więcej w połowie szerokości auta patrząc od podłogi jest tam komora gdzie miesza się powietrze ciepłe z zimnym lub tylko przelatuje np. ciepłe a dalej tunelami leci na kratki więc ja bym najpierw tam popatrzył, jeśli nie masz Air Bag to wymontuj schowek (na pewno się zorientujesz jak to się robi) i bedziesz miał dojście jak się patrzy a jak byś miał dalej mało to rozmontuj cały kanał z ręcznym i biegami (niestety nie mam na razie lepszego foto)

Obrazek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Jacol » 7 sty 2009, o 23:48

Pobrobojemy wiec, mam nadzieje, ze sie uda.
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez marcinkoz2910 » 7 sty 2009, o 23:51

Jacol napisał(a):Pobrobojemy wiec, mam nadzieje, ze sie uda.
Tylko nie zdejmuj tak jak ja całej podłogi :!: :!: :szok: :szok: Bo to fotka z konserwacji auta i podłoga musiała być wymontowana bo się spawało dziurki :zawstydzony: a Ty nie musisz tego wyjmować tylko schowek razem z plastikami pod nim i ewentualnie ten tunel, a poźniej się dobierz do mechanizmów, tuneli i komor od nawiewów

EDIT:

Znalazłem coś lepszego. Rozrysowany cały nawiew w Golfie 3

Obrazek

Coś mam jeszcze ;] --> http://www.golf3.pl/topics40/wieczny-pr ... 8e3#113897
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości