Nawiew - dmucha tylko gorące powietrze

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Nawiew - dmucha tylko gorące powietrze

Postprzez adamus001 » 3 lut 2014, o 15:08

Witam,

mam trochę nietypowy problem. Po zmianie nagrzewnicy z nawiewu dmucha tylko gorące powietrze. Regulowanie pokrętłem nic nie daje, do tego nie mogę przestawić na zimne (samo pokrętło chodzi z oporem a przy przekręcaniu na zimne słychać coś w rodzaju trzasku). Dodam też że zostały wymienione gąbki na klapkach nawiewu pod deską. Ma ktoś jakiś pomysł co należy zrobić?
adamus001
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Nawiew - dmucha tylko gorące powietrze

 

Postprzez kamilkol20 » 3 lut 2014, o 18:59

adamus001 napisał(a):Ma ktoś jakiś pomysł co należy zrobić?


Rozebrać jeszcze raz i zobaczyć o co chodzi z tego co piszesz to pewnie cos ci przytkało klapke i jest opór
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Postprzez KrOlikkk » 4 lut 2014, o 22:32

albo jest opor albo cos z linka jest popatrz dokladnie co sie dzieje z linka lub robiorka nawiewu od strony silniczka i zobaczyc co i jak
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez pablomed » 5 lut 2014, o 15:39

adamus001, klapka która nie działa ma swoją dźwignię z doczepionym cięgnem od spodu - pod obudową nagrzewnicy. Jeśli się wysilisz to jakoś palcami do tego miejsca dostaniesz i zobaczysz o co chodzi. Podejrzewam że zaklejając klapkę dałeś za dużo materiału który wystaje poza brzeg klapki, wskutek czego się zablokowała, a potem próbując na siłę zerwałeś dźwignię, linkę, lub zębatkę przy pokrętle. Od tego co się zzespuło zależy czy dasz rady od zewnątrz to naprawić czy ponownie czeka cię zdejmowanie deski i wyjmowanie obudowy.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość