Nagrzewnica i woda w środku, słabe grzanie

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Nagrzewnica i woda w środku, słabe grzanie

Postprzez revor » 30 gru 2012, o 04:44

Witam
Po czasie zaczynam łączyć fakty i tak się zastanawiam - czy to możliwe, że nagrzewnica mi cieknie skoro mam mokrą wykładzinę (tapicerkę) pod dywanikiem kierowcy?

Tak myślę bo strasznie szybko w sumie ubywa mi płyn chłodniczy ze zbiorniczka - chłodnice mam szczelną, co prawda uszczelka pod głowicą jest do zrobienia, ale nie ma jeszcze tragedii bo nie kopci praktycznie wcale, no i oleju strasznie mało bierze.

Odpływ od szyberdachu przedmuchiwałem i normalnie wszystko było ok jak dmuchałem kompresorem przez wlot - cały syf i woda wylatywały odprowadzeniem w karoserii.

Poza tym Golf trochę słabo grzeje, podejrzewam, że to jest wina gąbki na tej klapce od regulacji ciepła bo dużo takowej wyleciało mi nawiewem, wykruszyła się. Ktoś ma jakieś fotki jak to wygląda? Muszę zdjąć deskę, poradzę sobie z tym? Czym zastąpić tą gąbkę?
Pozdrawiam
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Nagrzewnica i woda w środku, słabe grzanie

 

Postprzez greg001 » 30 gru 2012, o 06:54

kolego jest gdzieś odpowiedni temat ad. tej gąbki -> opcja szukaj. Tak może to też być nieszczelność nagrzewnicy. a kanaliki szyberdachu sprawdź dokładnie czy ta przelotka ( odprowadzenie ) jest dobrze włożone w wężyk
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slawek5t » 30 gru 2012, o 06:56

Posmakuj tą ciecz co masz na podłodze :)

Może to byc nagrzewnica.. Jesli tak to zrób sobie odrazu tą klapke,gąbke. Gdzieś na forum ktoś pokazywał jak to zrobić.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez pietrasiak2 » 30 gru 2012, o 09:27

Jeżeli cieknie w środku to w momencie kiedy włączysz ciepłe powietrze powinna zaparować szyba przednia i zobacz czy na piance osłonie wentylatora nie zbiera się płyn :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Czesio207 » 8 sty 2013, o 21:54

Jeśli ci paruje i robi tłusta szyba przednia to 100% nagrzewnica do wymiany. A przy niej jest trochę roboty... Wiem bo sam wymieniałem ;)
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość