Montaż klimatyzacji manualnej

Chcesz odświeżyć łazienkę w swoim bloku? Pozwól nam zrealizować Twoje marzenia o idealnej łazience! Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.
lazienkaw10dni.pl
Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Montaż klimatyzacji manualnej

Postprzez michael799 » 2 sie 2014, o 07:09

Zamierzam do mojego Golfa założyć klimę manualną.Klimatyzacja jest z 1.6 AFT ja mam 2.0 2E i mam pytanie odnośnie wiązki elektrycznej.W AFT wiązka klimy jest połączona z wiązką silnika i jak te wiązki rozdzielić żeby wszystko potem działało jak należy?
Avatar użytkownika
michael799
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 17 paź 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lubliniec

Montaż klimatyzacji manualnej

 

Postprzez Adrian123 » 1 wrz 2014, o 12:21

Nie jest to prosty temat. Ja trzy wieczory siedziałem w schematach zanim je oddzieliłem. I u mnie było łatwiej bo przekładałem klime z ADZ do ADZ. Ale z drugiej strony było trudniej bo to był klimatronic. Pierwsza rzecz to musisz zdobyć schemat klimy jaki powinien być u Ciebie. Od tego trzeba zacząć. Ja mam schematy które załatwiałem sobie z Niemiec ale to jest klimatronic więc ci się nie przyda. Od zwykłej klimy schemat powinien być łatwiejszy do zdobycia.
Oj tam oj tam, Vento to też golf... tylko sedan :)
Adrian123
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 08:54
Lokalizacja: Mrągowo

Postprzez Pozor » 1 wrz 2014, o 20:26

uuu roboty jest od groma żeby to wyciągnąć a co dopiero założyć , mi najtrudniej było wyciągnąć sterownik wentylatorów razem z wiązką , masz tu fotki z moich działań z wyciągania klimy z tdi , praktycznie tak trzeba rozebrać golfa żeby to wyciągnąć .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Adrian123 » 1 wrz 2014, o 20:40

Haha i dokładnie tak wyglądał mój ventyl jak montowałem klime. Rozgrzebana praktycznie jedna trzecia samochodu. Najbardziej skomplikowane było rozszfrowanie schematów i wlutowanie wiązki klimatroniku w instalacje samochodu (na szczęście bardzo pomocna jest kolorystyka kabli). Najbardziej problematyczne były dla mnie problemy z kompresorem który okazał się nieszczelny ale bardzo delikatnie przez co ciężko było namierzyć wyciek. Natomiast najbardziej pracochłonne było zbieranie informacji co i jak i godziny na telefonie z bratem specjalistą od VW. Ale teraz śmiga jak ta lala, satysfakcja niesamowita, naprawdę zachęcam do zrobienia tego. Niedługo biorę się za montaż ABS.
Oj tam oj tam, Vento to też golf... tylko sedan :)
Adrian123
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 08:54
Lokalizacja: Mrągowo

Postprzez michael799 » 4 wrz 2014, o 13:55

Więc najlepiej będzie poszukać schematu od klimy manualnej i potem wg tego obcinać niepotrzebne przewody.
Avatar użytkownika
michael799
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 17 paź 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lubliniec


- - - sprezyna talerzowa



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości