Koszt WYMIANY kompresora klimatyzacji golf III ?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Koszt WYMIANY kompresora klimatyzacji golf III ?

Postprzez mssfilmstudio » 26 lut 2010, o 19:59

Mianowicie ostatnio dzwoni mi łożysko kompresora i niedlugo padnie.
chce to wymienić i moge wziąc od znajomego taniej drugi kompresor używany i poprostu wymienić.
Tylko problem jest jeden.
Ile mogą wołać za zmiane kompresora? bo tam dochodzi nabicie klimy...
Ktoś poradzi? czekam na radę.
A może co innego zrobić? pomocy :-(

Dodam ze mam golfa III 1.8 benzyna +gaz z 96roku
mssfilmstudio
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 23:16
Lokalizacja: ŁDZ

Koszt WYMIANY kompresora klimatyzacji golf III ?

 

Postprzez Vwmori » 26 lut 2010, o 20:09

wymiana kompresora klimy to 2 śruby na nim i 2 rurki ( tu jest problem) mogą się ukręcić. Jak dobrze pójdzie to mysle że ~~ 100 zł
Vwmori
Czytacz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Babice/Koczargi

Postprzez mssfilmstudio » 26 lut 2010, o 20:16

mam już spore doświadczenie w mechanice ale nigdy nie miałem styczności z klimatyzacją
Czy jest możlowisc zebym np sam go wymienił?
Nie zależy mi teraz na nabijaniu klimy tylko na wymianie zeby to łożysko sie nie rozpadlo. Te rurki bym jakoś zabezpieczył i zostawił to serwisantom na później bo aktualnie nie mam kasy.

Dam sobie rade?. Jak te rurki są przymocowane? na pierścienie czy jakoś inaczej
mssfilmstudio
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 23:16
Lokalizacja: ŁDZ

Postprzez Vwmori » 26 lut 2010, o 20:21

te rurki są aluminiowe ( aluminum sie utlenia) i są 2 opcje albo sie odkręci albo nie. jak sie ukręci trzeba bedzie zarobić nowe końcówki a jak sie odkręci to luz. Zdejmujesz pasek wielorowkowy, odkręcasz 2 śróby które trzymaja kompresor, i 2 rurki te co idą do kompresora( tu własnie jest ten problem co sie uda albo nie ;)
Vwmori
Czytacz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Babice/Koczargi

Postprzez mssfilmstudio » 26 lut 2010, o 20:24

Dobra dzieki:)
Jak jutro znajomy dostanie kompresor to zrobie to i odłoże nabicie klimy na później bo i tak przez najbliższe 2miesiące będzie zimno;p
Dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości !
Pozdrawiam
mssfilmstudio
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 23:16
Lokalizacja: ŁDZ

Postprzez Vwmori » 26 lut 2010, o 20:27

Nie ma za co ;-)
Vwmori
Czytacz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Babice/Koczargi

Postprzez pablomed » 27 lut 2010, o 00:06

mssfilmstudio, nie zostawiaj klimy nie nabitej, skąd wiesz ile wilgoci wlezie do układu, ile jest jej w sprężarce. Szkoda roboty sobie popsuć.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez shibbyOP » 27 lut 2010, o 01:38

mssfilmstudio, jeśli chodzi o odkręcanie węży przy sprężarce to nie ma obawy z ukręceniem śrub bo odkręcasz jeden imbus i schodzi taka łapka co trzyma te 2 węże przy kompresorze, natomiast jeśli miał byś odkręcać węże przy chłodnicy klimy lup przy parowniku wtedy trzeba uważać, najlepiej palnikiem podgrzać śruby i ładnie pięknie się odkręca, ja parę razy tak odkręcałem i nic nie popsułem.

pablomed napisał(a):mssfilmstudio, nie zostawiaj klimy nie nabitej, skąd wiesz ile wilgoci wlezie do układu, ile jest jej w sprężarce. Szkoda roboty sobie popsuć.

Dokładnie, lepiej wymienić samemu kompresor złożyć wszystko do kupy i jechać na odgrzybianie i nabicie, koszt to jakieś 150-200zł


A i jeszcze jedna rada jak masz teraz nabitą klimę to wypuść z niej po mału ten gaz co w niej jest, ja na szrocie robię to brutalnie przecinając węże ale parę razy zimno walnęło mi po łapach :-D
Avatar użytkownika
shibbyOP
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 27 gru 2008, o 11:30
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bart_GT » 27 lut 2010, o 20:43

kolego zrob to samemu :)

tylko pierw spusc gaz z ukladu i jak odkrecisz weze to na nich sa gumowe oringi - nie zgob ich bo bedzie Ci gaz uciekal jak ja ponownie nabijesz ;-) najlepiej by bylo jak pojedziesz nabic klime to powiedz serwisantom zeby Ci odrazu te oringii wymienili ;-)
Mój golfik ===> moj-golf/golf-by-bart-gt-t18305.html

Zapraszam :)
Avatar użytkownika
bart_GT
Members
 
Posty: 483
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 21:27
Lokalizacja: PGO


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości