Klimatyzacja

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Klimatyzacja

Postprzez VfrymarW » 15 lip 2014, o 21:24

Witam.
Może mój samochód to już nie Mk3 ale nadal VAG a to najważniejsze ;-)

W swoim Toledo 1M posiadam klime manualną, wiosną przestała się załączać, z powodu upałów które się zaczynają postanowiłem ją naprawić, okazało się że leci na łączeniu przewodów ze sprężarką (zostało to uszczelnione) klimatyzacja została napełniona i sprawdzona, ciśnienie trzyma i wszystko jest w najlepszym porządku. ale problem polega na tym że przestała się załączać.
-układ szczelny i nabity
-podłączona na "krótko" załącza się i chłodzi więc sprężarka sprawna
-bezpieczniki wszystkie okej
-czujnik ciśnienia był podmieniany i nic nie pomogło
-guzik AC po włączeniu się podświetla
-przewody przewodzą prąd
-napięcie do sprężarki nie dochodzi
-ani sprężarka ani wentylator się nie załączają
W związku z tym co może być przyczyna nie sprawnej klimatyzacji ? Może ktoś miał już z czymś takim do czynienia i wie co było przyczyną ? Mam nadzieje że pomożecie. Jeśli coś to zmieni to 1.9 TDI ALH z 2001r. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Mimo że to nie Mk3 może jednak ktoś miał kiedyś podobny przypadek i pomoże odnaleźć problem albo wie gdzie szukać/ Ogólnie to chodzi o brak plusa na sprężarce.
Avatar użytkownika
VfrymarW
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 16 lip 2010, o 17:59
Lokalizacja: Skępe

Klimatyzacja

 

Postprzez pablomed » 16 lip 2014, o 15:45

Podmień sterownik wentylatorów on to wszystko załącza, umów się na szrocie na podmianę z gwarancją zwrotu gdyby to nie było to. Koszt 50-80 zeta. Jeśli nie pomoże to trzeba szukać po okablowaniu, po czujniku temperatury który jest na ecu, w końcu może tak być jak nawalili za dużą ilość czynnika( czujnik ciśnienia nie pozwoli wtedy załączyć klimy)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości