Klima raz działa raz nie, pytanie?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Klima raz działa raz nie, pytanie?

Postprzez Reiven » 30 lip 2012, o 21:57

Kupiłem golfa 1.9 AFN w którym jakiś czas klima nie działała z powodu nieszczelnego skraplacza.
Wymieniłem skraplacz, nabiłem, klima działała 1 dzień chłodziła do -1 stopnia. Po jednym dniu przestała działać, po mimo tego że czynnik był i kompresor się włączał nie wytwarzało się ciśnienie. Wymieniłem zawór rozprężny i ta sama historia, jeden dzień ok z tym że teraz po 1 dniu nie przestała chłodzić zupełnie ale chłodzi bardzo słabo, czynnik oczywiście jest.

Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną?
VW Power
Avatar użytkownika
Reiven
Gaduła
 
Posty: 462
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Klima raz działa raz nie, pytanie?

 

Postprzez pablomed » 30 lip 2012, o 22:47

trzeba by jakiejś diagnozy w zakładzie gdzie nie tylko nabijają czynnik ale się na tym znają. żeby sprawdzili czy sprężarka daje ciśnienie, bo jednak w tej sytuacji na nią bym stawiał (3 stówki z gwarancją rozruchową za sprawną używkę) ew na osuszacz, o którym się zapomina a co parę lat powinien być zmieniany, zwłaszcza jeśli uklad był rozszczelniony. Zawory rozprężne o których się tak dużo pisze - psują sie rzadko bardzo.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez slawek5t » 31 lip 2012, o 00:11

Zakręć ręką sprzegłem sprężarki i zobacz czy po jednym czy tam po dwóch obrotach zaczyna stawiać opór
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Reiven » 31 lip 2012, o 09:46

Właśnie jadę do serwisu gdzie robią tylko klimatyzację, zobaczymy co z tego wyjdzie. Też stawiam na kompresor ale dziwne jest to że po nabiciu jeden dzień działa ok.

Wyszło na to że uszkodzony jest zawór w kompresorze, po odciągnięciu czynnika, zrobieniu próżni i ponownym nabiciu klima działa do pierwszego wyłączenia.
VW Power
Avatar użytkownika
Reiven
Gaduła
 
Posty: 462
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości