klima po 2 miesiacach przestaje chłodzić

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

klima po 2 miesiacach przestaje chłodzić

Postprzez parol » 4 lip 2009, o 14:26

Witam, sorki jeśli się powtarzam. A więc nabiłem raz klime u kumpla i po dwuch miesiącach przestała chłodzić znaczy z dnia na dzień pod koniec drugiego miesiąca zaczeło się tak robić, więć póżniej pojechałem do warsztatu gdzie zajmują się klimą. Nabili ją i całą noc stał podpięty pod maszyne i niestracił ani jednego bara. Ale sytuacja się powturzyła i po dwuch miesiącach klima niechłodzi załącza się ale niechłodzi, węże gorące, a wcześniej jeszcze jak działała chłodząc to czasami jak gdzięś stawałem to z prawej strony pod samochodem miałem zawsze małą kałuże wody. Z góry dzięki za odpowiedź.
MK3 1,9 TDI 90 KM
Avatar użytkownika
parol
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 23:06
Lokalizacja: Malbork

klima po 2 miesiacach przestaje chłodzić

 

Postprzez Jacol » 4 lip 2009, o 17:23

Jesli klima dziala na postoju to woda pod autem jest normalnym zjawiskiem. Dzieje sie tak i w starym golfie jak i w nowym audi z salonu. U ciebie podejrzewalbym jakas nieszczelnosc i to co nabijesz gdzies sobie ucieka.
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez TOMEK 84 » 4 lip 2009, o 17:54

jedz do nabicai klimy koszt ok 80zł niech ci sprawdza szczelnosc dasz im na flache i sie wyjasni


pozdro
Avatar użytkownika
TOMEK 84
Members
 
Posty: 806
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 20:45
Lokalizacja: INOWROCŁAW :)

Postprzez parol » 4 lip 2009, o 22:11

znlazłem chyba nieszczelność, dziś się troche porozglądałem i z przodu pod zderzakiem z prawej strony jest taki jakdyby filtr klimy i tam jest taki duży czarny czujnik i on cały w oleju od klimy był i to chyba tam ucieka jak by ktoś chciał to jutro wkleje zdjęcie tego; dzięki za odpowiedzi

[ Dodano: 2009-07-04, 22:12 ]
tylko dlaczego podczas nabijania i sprawdzania szczelności nic niewykazało nawet ciśnienie niezeszło a chłopaki w warsztacie są naprawde rzetelni i uczciwi
MK3 1,9 TDI 90 KM
Avatar użytkownika
parol
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 23:06
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Procent » 5 lip 2009, o 13:42

Podejrzewam że tylko w czasie chłodzenia (czyli jak klima działa) wtedy ucieka.Skoro po 2 miechach mankament się powtórzył to dużego wycieku nie ma i tym bardziej trudno go zlokalizować
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość